Хотел Амика – Римини

Регионот „Емилија Ромања“ се наоѓа на самиот брег на Италија, на природанта граница помеѓу Јадранското Море, реката По на север и Апенините на југ. Може да се рече дека овој регион го дели планинскиот север со топлиот југ. Во античко време, регионот се нарекувал само Емилија, но со поврзување на источниот дел со неколку други градови, овој регион го додал и називот Ромања. Областа била стратешка локација, бидејќи преку неа поминувала Емилија во Рим, изградена во 187 година пред нашата ера. Денеска, регионот е атрактивна туристичка дестиација не само поради одличата пристапнност, туку и поради бескрајната разновидност на активности и атракции во текот на целиот ден и цела ноќ.

Хотел Амика се наоѓа во првиот ред на објекти во туристичкото место Римини, на само 150 метри од долгата песочна плажа. Хотелот нуди двокреветни и трикреветни соби, кои се наоѓаат на прв, втор и трет кат.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:

20.06 – 30.06: 369 ЕВРА ПО ЛИЦЕ.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

 • 9 ноќевања со вклучен појадок во хотел Амика во Римини (цени по лице);
 • Автобуски превоз: Македонија – Римини – Македонија;
 • Туристички претставник за време на одморот;
 • Бесплатни влезници за аква парк;
 • Бесплатен Wi-Fi во хотелските соби.

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Патничко осигурување;
 • Ручек и вечера (гостите имаат можност да нарачаат директно во ресторанот на хотелот);
 • Туристичка такса (околку 2 евра од ден по лице – се плаќа за само 7 дена).
 • Email
  info@meriontravel.com.mk
 • Phone
  +389 77 608 888
 • Address
  Ул.Димитар Влахов бр.52 1300 Куманово

Leave a Reply