Category

24 Мај

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД НА ЈОНСКО МОРЕ ПАТУВАЈ СО ЛИЧНА КАРТА 24 ти Мај во КСАМИЛ – Бисерот на Јонското море

Период на патување 24.05-26.05.2024  ПРВ ДЕН – 24.05.2024 Состанок на групата во 00:00 часот пред агенција. Поаѓање во 00:30 часот од Прилеп. Организиран трансфер од други градови (времето на поаѓање од другите градови ќе се знае два дена пред поаѓање).Патувањето се одвива преку граничниот премин Ќафасан со царински формалности и попатни паузи. За Република Албанија дозволено...
Read More
23
Apr

СИЦИЛИЈА – 24ти Мај

ТЕРМИН: 20 МАЈ 20. Мај (Понеделник) СКОПЈЕ – ТИРАНА – КАТАНИЈА: Состанок на групата на договореното место во 05:00 часот. Поаѓање за Тирана во 05:30 часот. Полетување за Катанија во 12:50 и слетување во 14:35 часот. Трансфер до хотелот во Џардини Наксос со попатна посета  на Катанија. Овој град под Етна, после бурната историја и...
Read More
04
Apr

Кападокија и солено езеро 3НП – 24ти Мај

Магија и мистика Термин: 21 мај 01 ден 21.05.2024 :  СКОПЈЕ – СОЛЕНО ЕЗЕРО – КАПАДОКИЈА:Состанок на групата на паркингот кај спортскиот центар Борис Трајковски во 08.30 и поаѓање во 09.00 ч.  Се патува преку граничниот премин Богородица, покрај Солун, Кавала, гр. премин Ипсала, покрај Текирдак, Истанбул, Анкара. За време на возењето, нашиот водич ќе ве запознае со...
Read More
04
Apr

Кападокија – 24ти Мај (Авион)

Кападокија – Магија и мистика Термин: 21 -25 Мај 2024 4 НОЌЕВАЊА со појадок 01 Ден:  СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – КАЈСЕРИ: Состанок на групата на аеродром Александар Велики, Скопје во 10ч. Авионот за Истанбул полетува во 10:45 ч. Слетување во Кајсери во 22.20 часот по локално време. Трансфер до хотел. Ноќевање. 02–05 ден: ЃОРЕМЕ, КАПАДОКИЈА : Престој на база ноќевање со појадок. 05...
Read More
04
Apr

Париз – 24 мај

Париз – “градот на светлината” со право го носи овој епитет. Со својата единствена архитектура, големите плоштади и старите знаменитости претставува еден од најкомплетните градови на cветот. Градот на модата, француските револуции, богат со историја и култура. На секое споменување на неговото име, никој не останува рамнодушен. ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 6 дена / 5 ноќевања23.Мај (Четврток) ...
Read More
03
Apr