Category

Велигден

ЈУЖНА ИТАЛИЈА – Велигден

ТЕРМИН: 02 Мај 02.05.2024 (ЧЕТВРТОК) СКОПЈЕ-ИГУМЕНИЦА-БАРИ: Состанок на групата во 12.00 час. кај хотел Русија. Поаѓање за Игуменица,со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Игуменица и качување на траект за Бари. Ноќно патување и ноќевање на траект. 03.05.2024 (ПЕТОК) БАРИ-АЛБЕРОБЕЛО: Пристигнување во Бари во утринските часови каде веднаш ќе не разбуди мирисот на...
Read More
04
Apr

ФИРЕНЦА – 3НП – Велигден

ПИЗА – ЧИНКВЕ ТЕРЕ – СИЕНА – САН ЏИМИЊАНО – ФИРЕНЦА  ТЕРМИН: 01 Мај 2024 1 ден: 01.05.2024 Скопје – Монтекатини: Состанок на групата во 09:30ч.на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 10.00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден: 02.05.2024 Монтекатини...
Read More
04
Apr

САНТОРИНИ 3НП – Велигден

ТЕРМИН: 02 Мај 2024 1 ДЕН: 02.05.2024 СКОПЈЕ – ПИРЕА Состанок на групата на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски во 15:00ч. Се патува преку граничен премин Богородица со попатни паузи.  2 ДЕН: 03.05.2024 ПИРЕА – САНТОРИНИ Пристигнување на пристаништето Пиреа во раните утрински часови. Качување во брод и испловување во 07:25 часот. Пристигнување на...
Read More
04
Apr

ВЕНЕЦИЈА 2НП – Велигден

Трст – Милано – Верона ТЕРМИН: 01 Мај 1 ден: 01.05.2024 СКОПЈЕ:                                       Состанок на групата во 11.30 ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање во 12.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден: 02.05.2024  ТРСТ – Outlet Shoping centar PALMANOVA –  ЛИДО ДИ...
Read More
04
Apr

EMILIA ROMAGNA 3НП – Велигден

Болоња – Ферара – Римини – Равена – Сан Марино – Парма-Модена ТЕРМИН: 01 Мај 01 ДЕН 01.05.2024 СКОПЈЕ: Состанок на групата во 10 30 ч. Поаѓање во 11:00 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Денско и ноќно возење со попатни паузи. 02 ДЕН  02.05.2024  ФЕРАРА – РИМИНИ: Во...
Read More
04
Apr

ДУБАИ (АВИОН) – Велигден

ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ – ВЕЛИГДЕН / МАЈ 2024 ТЕРМИН: 01.05 – 07.05.24 Дати на престој: 02.05-06.05.24 НАПОМЕНА: Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион. (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста...
Read More
04
Apr

Истанбул – Принцески острови – 3НП – Велигден

ТЕРМИН 01 МАЈ – 2024 1 ден 01.05.2024  СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок на групата на спортски центар Борис Трајковски во 16:00ч. Тргнување во 16:30ч. Се патува преку граничниот премин Богородица  и низ Грција. За време на патувањето, водичот на групата ќе ја презентира програмата на патниците.Ноќно возење со попатни паузи.    2 ден 02.05.2024  ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови.   Започнува...
Read More
04
Apr

Истанбул – 2НП ( Хотел 4*) – Велигден

ТЕРМИН: 01 Maj 2024 1 ден 01.05.2024  СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок на групата на спортски центар Борис Трајковски во 16:00ч. Тргнување во 16:30ч. Се патува преку граничниот премин Богородица  и низ Грција. За време на патувањето, водичот на групата ќе ја презентира програмата на патниците.Ноќно возење со попатни паузи. 2 ден 02.05.2024  ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови.Започнува магијата… Истанбул од...
Read More
04
Apr

Кападокија – Велигден

Кападокија и солено езеро – Магија и мистика Термин :  30 Април 2024 01 ден: СКОПЈЕ – СОЛЕНО ЕЗЕРО – КАПАДОКИЈА: Состанок на групата на паркингот кај спортскиот центар Борис Трајковски во 08.30 и поаѓање во 09.00 ч.  Се патува преку граничниот премин Богородица, покрај Солун, Кавала, гр. премин Ипсала, покрај Текирдак, Истанбул, Анкара. За време на возењето, нашиот водич ќе...
Read More
03
Apr

Италија – Велигден

(Помпеја-Неапол-Рим-Ватикан-Тиволи-Пиза) Термин 01 Мај 1 ден  01.05.2024 СКОПЈЕ – ДРАЧ – БАРИ – РИМ: Состанок на групата во 09.00ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски.. Поаѓање во 09:30ч.Се патува преку Албанија гр.Ќафасан кон Драч. Сместување на брод. Бродот испловува во  22:30ч. Ноќно возење кон Бари.  2 ден  02.05.2024 БАРИ – ПОМПЕЈА – НЕАПОЛ –...
Read More
03
Apr
1 2