Category

Пролет 2024

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД НА ЈОНСКО МОРЕ ПАТУВАЈ СО ЛИЧНА КАРТА 24 ти Мај во КСАМИЛ – Бисерот на Јонското море

Период на патување 24.05-26.05.2024  ПРВ ДЕН – 24.05.2024 Состанок на групата во 00:00 часот пред агенција. Поаѓање во 00:30 часот од Прилеп. Организиран трансфер од други градови (времето на поаѓање од другите градови ќе се знае два дена пред поаѓање).Патувањето се одвива преку граничниот премин Ќафасан со царински формалности и попатни паузи. За Република Албанија дозволено...
Read More
23
Apr

ЈУЖНА ИТАЛИЈА – Велигден

ТЕРМИН: 02 Мај 02.05.2024 (ЧЕТВРТОК) СКОПЈЕ-ИГУМЕНИЦА-БАРИ: Состанок на групата во 12.00 час. кај хотел Русија. Поаѓање за Игуменица,со попатни паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Игуменица и качување на траект за Бари. Ноќно патување и ноќевање на траект. 03.05.2024 (ПЕТОК) БАРИ-АЛБЕРОБЕЛО: Пристигнување во Бари во утринските часови каде веднаш ќе не разбуди мирисот на...
Read More
04
Apr

ФИРЕНЦА – 3НП – Велигден

ПИЗА – ЧИНКВЕ ТЕРЕ – СИЕНА – САН ЏИМИЊАНО – ФИРЕНЦА  ТЕРМИН: 01 Мај 2024 1 ден: 01.05.2024 Скопје – Монтекатини: Состанок на групата во 09:30ч.на паркингот кај Спортски центар Борис Трајковски. Поаѓање за Фиренца во 10.00ч. Патување преку Србија, Хрватска и Словенија, со попатни паузи за одмор, пасошка и царинска контрола. Ноќно возење. 2 ден: 02.05.2024 Монтекатини...
Read More
04
Apr

САНТОРИНИ 3НП – Велигден

ТЕРМИН: 02 Мај 2024 1 ДЕН: 02.05.2024 СКОПЈЕ – ПИРЕА Состанок на групата на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски во 15:00ч. Се патува преку граничен премин Богородица со попатни паузи.  2 ДЕН: 03.05.2024 ПИРЕА – САНТОРИНИ Пристигнување на пристаништето Пиреа во раните утрински часови. Качување во брод и испловување во 07:25 часот. Пристигнување на...
Read More
04
Apr

ВЕНЕЦИЈА 2НП – Велигден

Трст – Милано – Верона ТЕРМИН: 01 Мај 1 ден: 01.05.2024 СКОПЈЕ:                                       Состанок на групата во 11.30 ч на паркингот спроти спортски центар Борис Трајковски (кај пералните). Поаѓање во 12.00ч. Се патува преку грaничниот премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2 ден: 02.05.2024  ТРСТ – Outlet Shoping centar PALMANOVA –  ЛИДО ДИ...
Read More
04
Apr

EMILIA ROMAGNA 3НП – Велигден

Болоња – Ферара – Римини – Равена – Сан Марино – Парма-Модена ТЕРМИН: 01 Мај 01 ДЕН 01.05.2024 СКОПЈЕ: Состанок на групата во 10 30 ч. Поаѓање во 11:00 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Денско и ноќно возење со попатни паузи. 02 ДЕН  02.05.2024  ФЕРАРА – РИМИНИ: Во...
Read More
04
Apr

СИЦИЛИЈА – 24ти Мај

ТЕРМИН: 20 МАЈ 20. Мај (Понеделник) СКОПЈЕ – ТИРАНА – КАТАНИЈА: Состанок на групата на договореното место во 05:00 часот. Поаѓање за Тирана во 05:30 часот. Полетување за Катанија во 12:50 и слетување во 14:35 часот. Трансфер до хотелот во Џардини Наксос со попатна посета  на Катанија. Овој град под Етна, после бурната историја и...
Read More
04
Apr

ДУБАИ (АВИОН) – Велигден

ДУБАИ СО АВИОН ОД СКОПЈЕ – ВЕЛИГДЕН / МАЈ 2024 ТЕРМИН: 01.05 – 07.05.24 Дати на престој: 02.05-06.05.24 НАПОМЕНА: Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион. (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста...
Read More
04
Apr

Истанбул – Принцески острови – 3НП – Велигден

ТЕРМИН 01 МАЈ – 2024 1 ден 01.05.2024  СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок на групата на спортски центар Борис Трајковски во 16:00ч. Тргнување во 16:30ч. Се патува преку граничниот премин Богородица  и низ Грција. За време на патувањето, водичот на групата ќе ја презентира програмата на патниците.Ноќно возење со попатни паузи.    2 ден 02.05.2024  ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови.   Започнува...
Read More
04
Apr

Истанбул – 2НП ( Хотел 4*) – Велигден

ТЕРМИН: 01 Maj 2024 1 ден 01.05.2024  СКОПЈЕ-ИСТАНБУЛ Состанок на групата на спортски центар Борис Трајковски во 16:00ч. Тргнување во 16:30ч. Се патува преку граничниот премин Богородица  и низ Грција. За време на патувањето, водичот на групата ќе ја презентира програмата на патниците.Ноќно возење со попатни паузи. 2 ден 02.05.2024  ИСТАНБУЛ Пристигнување во Истанбул во утринските часови.Започнува магијата… Истанбул од...
Read More
04
Apr
1 2