Крит, најголемиот грчки остров, нуди прекрасни плажи, кристално чисто море и богатство на историски и културни локалитети, што го прави идеален одмор за секого.

Програмата за КРИТ се одвива со директен лет од Солун секој ПЕТОК.
Аранжманите се со 7 ноќевања.
За секој термин има избор на хотели со достапни типови на соба.
Во табелите се наведени цените по лице според типот на соба.

ДИРЕКТЕН АВИО ЛЕТ:

 • Летаме со Sky Express секој ПЕТОК од Солун;
 • Вклучени трансфери Аеродром – Хотел – Аеродром на КРИТ;
 • Вклучен рачен и чекиран багаж;
 • Бесплатен паркинг во Солун или можност за организација на превоз (со доплата).

ОПИС НА ХОТЕЛИ:
Azul Eco Hotel 4* (Rethymno)

Реновиран во 2022 година, Azul Eco Hotel 4* нуди одлично сместување со базени и одличен квалитет на храна. Плажата е оддалечена 100 метри, а автобуската станица е на само 50 метри од хотелот, нудејќи одличен пристап до стариот град Ретимно за само 15 минути.

Minos 4*  (Rethymno Town)
Во близина на плажата и центарот на градот Ретимно, овој ново реновиран хотел ви нуди топла атмосфера и одлична услуга на персоналот. Собите имаат поглед на базенот или градините, а некои соби со поглед на море се исто така достапни.
Менијата содржат различни локални и интернационални јадења, како и вегетаријанско јадење. Ресторанот на базенот е отворен секој ден со à la carte мени. Дополнително, кафетеријата и лоби барот се отворени цел ден за кафиња и пијалоци.

Rethymno Mare 5* (Ретимно)
Сместен во Скалета, на 300 метри од плажата Скалета, Rethymno Mare & Water Park располага со ресторан, бесплатен приватен паркинг, сезонски надворешен базен и градина. 
Хотелот ќе им обезбеди на гостите климатизирани соби кои нудат маса, бокал, фрижидер, сеф, ТВ со рамен екран, балкон и бања со када. Во Rethymno Mare & Water Park собите се со постелнина и крпи.

Creta Star 4* Adults Only
Creta Star Hotel – Adults Only е All Inclusive хотел на прекрасната плажа на Скалета. Овој хотел со 4 ѕвезди нуди квалитетно сместување и одлични капацитети на прекрасна локација, како и бесплатен Wi-Fi во сите области. Creta Star Hotel – Adults Only има прекрасни градини кои водат до приватната плажа долга 400 метри. Градот Ретимно е 12 километри.

 • Email
  info@meriontravel.com.mk
 • Phone
  +389 77 608 888
 • Address
  Ул.Димитар Влахов бр.52 1300 Куманово

Leave a Reply