Hotel Putnik 4* Копаоник

10% попуст за уплата до 31.10.2022 (миним 7 ноќи)

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

ПериодStandard roomFamily roomApartmentSuperior roomFamily superior room
Тип на соба1/2 1/31/3 1/4 Мин.4 лица1/21/3 1/4
01.12 – 22.12808896104104
23.12 – 28.1295105114124124
29.12 – 02.01160176192208208
03.01 – 22.01115127138150150
23.01 – 11.02100110120130130
12.02 – 12.03120132144156156
13.03 – 18.03100110120130130
19.03 – 04.04808896104104

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 14 дена пред Chek In

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот – 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *