Category

Албанија

ВИЛА МАРИА – КСАМИЛ

Вила Мариа е лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа, до плажа има 7мин пешачење, располага со двор и соби на 2 спрата. Собите се лоцирани на приземје, прв и втор кат. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници. Двокреветните се составени...
Read More
11
Apr

Вила Lida – Саранда

Вила Лида се наоѓа во Саранда град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 70 метри одалеченост од плажа и на само 5 минути пешачење до центарот на градот. Вилата располага со 1/2,1/3 и 1/4  прекрасни студија дел од нив гледаат директен ппоглед на море а дел страничен. Комплетно се опремени...
Read More
11
Apr

Вила АЛБЕРТИ – Шенѓин (на сама плажа)

Вила Алберти се наоѓа на сама плажа и во строг центар. Располага со студиа за до 4 лица (брачен кревет и кревети на спрат) и апартмани од 5 до 6 лица со истата структура на кревети на прв и втор кат без лифт. Сите сместувачки капацитети се опремени со: Легла во зависност од студиото/апартманот, тоалет (без...
Read More
09
Apr

Вила Алекс – Ксамил

Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI. 5% попуст за резервација до 30.04.2024 1/3 – Студио на прв спрат со поглед кон градот Студиото...
Read More
05
Apr

Вила Ујвара – Ксамил

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење …  Вила Ујвара се наоѓа на 200 метри од прекрасната плажа Bora Bora и на...
Read More
05
Apr

Вила Клеон – Ксамил

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и покрај големата побарувачка и посетеност сепак сето тоа го добивате за...
Read More
05
Apr

Вила Камелиа – Валона

Вила Камелиа располага со 1/2 и 1/3  студиа со опременa кујна, купатило, балкон,ТВ и WIFI. На покривот има голема заедничка тераса со поглед кон морето. Се наоѓа на 200м од градската песочна плажа и во непосредна близина на шетачката зона, каде ќе најдете безброј ресторани, кафулиња.. Употреба на клима 3€ од ден по студио (се плаќа во самиот објект) НАПОМЕНА:...
Read More
05
Apr

Апартмани – Kalonis Deluxe – Шенѓин

Градот Шенѓин, Албанија е крајбрежен град кој излегува на Јадранското Море и претставува растечка туристичка дестинација позната по плажите и хотелските комплекси.Пристаништето во Шенѓин е едно од најпознатите и најголемите во Албанија.Песочната плажа во Шенѓин е една од најубавите плажи каде што може да ги поминувате летните одмори. Шенѓин ќе ви понуди широки плажи долги 3 км,...
Read More
05
Apr