Вила “LIDA” – Саранда

Вила “Lida” се наоѓа на околу 70м од плажа во центарот на Саранда, каде што започнува шеталиштето и плажата. Веднаш под вилата е улицата покрај плажа на која има мнгу хотели, ресторани, ноќни барови.. Вилата располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија на I и II кат. Студијата се комплетно опремени со кујна, купатило, ТВ, клима и интернет – БЕСПЛАТНИ, балкони со масичка и столчиња со страничен поглед кон море. Вилата се наоѓа на одлична локација и е со одличен квалитет на сместување, највисоко ниво на хигиена и голем комфорт на студијата. Под вилата има сопствен паркинг за гостите на вилата кој патуваат со сопствен превоз. Студијата во сопствен закуп на Медитеран се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој.

 EARLY BOOKING – Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

можност за плаќање на рати !!  април – мај – јуни

“Lida”
Саранда
термин ЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
13202704111825010815222905 12
бр. ноќи 7777777
1/2 студио205215230250270290310310310290270250220220
1/3 студио215225245270290310350350350320300270230230
1/4 студио225235255280310330380380380340320290240240
опис на ценовникотцени за наем на цело студио без превоз


НАПОМЕНА

 • – Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи без вклучен превоз;
 • – Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, поаѓање навечер;
 • – Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
 • – Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
 • – Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
 • – Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 4 години во кревет со родител;
 • – Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На 50м под вилата.
 • – Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 • – Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца од 2 до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз САРАНДА, ден претходно од термините во табелата Патни Информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје – Саранда (510km)
 Куманово: (кај рафинерија Окта – автопат)  22:00h  Скопје – Саранда
 
 Автопат (A2)  
 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 22:30h
 Штип: (паркинг пред нова пошта) 21:30h
 Велес: (бензинска Макпетрол, кружен тек)  21:45h
 Тетово: (бензинска, Макпетрол на влезот) 23:15h
 Охрид: (пред аеродром Св.Апостол Павле)  01:15h
 Струга: (бензинска, Макпетрол на влез) 01:30h
 Поаѓање од Саранда:    15:00  (пред вилата или на околу 50м под вилата)

Мерион Травел Ул.Димитар Влахов бр.32КумановоТел 0038978446146Моб 003897760888info@meriontravel.com.mkmerion_travel@yahoo.com.mkwww.meriontravel.com.mk

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *