Category

Ситонија

HOTEL GOLDEN BEACH 3* – МЕТАМОРФОЗИ

Хотел ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за релаксирање и одмор. Хотелот располага со 47 соби: 1/3 ”Economy” собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет), 1/3 “Standard” собите...
Read More
29
May

TORONI BLUE SEA 2* (OLD WING) – ТОРОНИ

Хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија. Хотелот содржи рецепција, ресторан, отворен базен, бар на базен, бар на плажа, (wi-fi), паркинг. Организиран е во два сместувачки дела од различна категорија. Хотелот нуди студија-соби на приземје, прв и втор кат. Собите се опремени со тераса/балкон,...
Read More
29
May

Вила ЛИОН – Никити

Вила Лион се наоѓа помеѓу Никити и Агиос Јоанис Халкидики, со совршен поглед на заливот Торонеос. Вилата располага со паркинг простор за 3 коли, скара, базен со лежалки и чадори, сауна и амам. Од вилата има прекрасна панорама кон заливот Торонеос. Сместена во долина опкружена со маслинови стебла и пријатна летно ветре и свежина преку...
Read More
12
Apr

Вила СИТОНИЈА – Метаморфоси

Метаморфоси е место во северозападниот дел на Ситонија, целосно опкружено со густа шума, но добро организирано и уредено кадешто има многу ресторанчиња, кафичи, таверни и маркети. Идеално место за семеен одмор. Вила Ситонија се наоѓа на 100м од плажа. Вилата располага со студиа за 2,3 и 4 лица. (1/2, 1/3 и 1/4). Сите студиа се...
Read More
12
Apr

Вила Allegro Lux – Ормос Панагиас

Вилата Allegro Lux e лоцирана во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкидики, Ситонија на 400м оддалеченост од една од најубавите плажи на Ситонија, плажата Трани Амудиа. Располага со 3 лускузно опремни мезонети со капацитет за максимум 7 лица со приватен базен. Секој од мезонетите е постаен на 2 нивоа. Секој од мазонетите има...
Read More
12
Apr

Хотел Ангелина 2* (Ангелос) – Ормос Панагиас

Хотел Ангелос 2* е лоциран во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкдики, Ситонија.  Хотелскиот комплекс е лоциран прва линија од море, располага со убаво уреден заграден двор, бар, ресторан таверна и убаво уредени, светли соби. Гостите имаат на располагање помал приватен паркинг за ограничен број на возила, во близина има и јавен бесплатен...
Read More
12
Apr

Вила Aquarelle – Ормос Панагиас

Ормос Панагиас е мало место на источниот брег на Ситонија. Името го добива по црквата посветена на Света Богородица (на грчки Панагија) која е зачувана уште од периодот на Византија.Делот покрај плажата е идеален за сите оние кои сакаат да имаат мирен семеен одмор бидејќи токму тука има убави места за уживање, разни градини и...
Read More
11
Apr

Вила Gyalos Beach – Неос Мармарас

Вила Gyalos Beach има одлична локација во Неос Мармарас на вториот крак. На само 50м од најубавата плажа на Неос Мармарас, кај фудбалското игралиште. Од содржини располага со двор, веранда и скара, нема свој паркинг, гостите ги оставаат своите возила пред самиот објект. Има вкупно 9 студија од кои: 5 модерно опремени двокреветни (4 со директен поглед кон море и 1 со директен поглед кон планина...
Read More
11
Apr

Вила Раниа – Неа Мармарис

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.  Вила Раниа се наоѓа на 150м од...
Read More
05
Apr

Апартман Катерина – Неа Мармарис

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.  Катерина Апартмани се наоѓа на 120...
Read More
05
Apr
1 2