Home Page

Вила Gyalos Beach – Неос Мармарас

Вила Gyalos Beach има одлична локација во Неос Мармарас на вториот крак. На само 50м од најубавата плажа на Неос Мармарас, кај фудбалското игралиште. Од содржини располага со двор, веранда и скара, нема свој паркинг, гостите ги оставаат своите возила пред самиот објект. Има вкупно 9 студија од кои: 5 модерно опремени двокреветни (4 со директен поглед кон море и 1 со директен поглед кон планина […]

Вила Lida – Саранда

Вила Лида се наоѓа во Саранда град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 70 метри одалеченост од плажа и на само 5 минути пешачење до центарот на градот. Вилата располага со 1/2,1/3 и 1/4  прекрасни студија дел од нив гледаат директен ппоглед на море а дел страничен. Комплетно се опремени […]

Вила Афродити – Нидри – Лефкада

Вила Афродити Б кат. – Нидри – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето, уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина со обезбедување и плаќање (бесплатно паркирање малку подалеку). Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима ВКЛУЧЕНА во цена, тераси, […]

Вила Спирос – Агиос Никитас – Лефкада

АГИОС НИКИТАС е идеално место за патниците кои сакаат да ја запознаат традиционалната Грција. Сместено е не ридче помеѓу маслинови и борови дрва и прекрасен поглед кон тиркизната вода на Јонското море. Местото плени со прекраасната традиционална грчка архитектура, камени улици и голем број на традиционални ресторани каде може да се вкуси најразлична вкусна храна. […]

Вила Порто Фино – Никиана – Лефкада

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името; сината боја на морето која може да […]

Вила АЛБЕРТИ – Шенѓин (на сама плажа)

Вила Алберти се наоѓа на сама плажа и во строг центар. Располага со студиа за до 4 лица (брачен кревет и кревети на спрат) и апартмани од 5 до 6 лица со истата структура на кревети на прв и втор кат без лифт. Сите сместувачки капацитети се опремени со: Легла во зависност од студиото/апартманот, тоалет (без […]

Вила KIERION – Скала Потамиа – Тасос

ВИЛА “КИЕРИОН СТУДИО“  100 МЕТРИ ОД ПЛАЖА Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг. На оддалеченост од 400км. и 30 мин.возење со траект се пристигнува на островот Тасос. Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето.Изобилува со борова шума и мирис на медовина,природни сенки и планински возвишенија. Ипсарион […]

Вила NAMA – Скала Потамиа – Тасос

SKALA POTAMIA – GOLDEN BEACH МОРЕ – ПЛАНИНА – БОРОВА ШУМА  50 МЕТРИ ОД ПЛАЖА Најсеверниот остров на грчкиот архипелаг.На оддалеченост од 400км. и 30 мин. возење со траект се пристигнува на островот Тасос. Зелен остров комбинација на море и планина со чисти песочни плажи и тиркизна сина боја на морето. Изобилува со борова шума […]

Вила OLGA & HRISTINA – Тасос

КОРИСТЕЊЕ НА: ПАРКИНГ,  КЛИМА УРЕД, WI – FI ( БЕСПЛАТНО)                 ЦЕНОВНИК ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌИ Сместување на дополнително лице (дете 0 – 8 год.) над бројот на креветите не е дозволено.Исклучок е можен само со претходно барање на меил за потврда во Агенцијата,кое доколку се одобри следи задолжителна доплата од 10€ од […]

КЕФАЛОНИЈА 2024

Вила Дина, Вила Кристи, Вила Пантелис, Вила Астир. Кефалонија е најголем остров во Јонското море, сместено јужно од Лефкада и Итака и северно од Закинтос. Кефалонија е грчки остров, кој ќе Ве маѓепса на прв поглед. Обалата му е преполна со заливи. Плажите претежно се каменести и песочни. Тоа што со сигурност е загарантирано е […]