Home Page

ХОТЕЛ Santa Caterina Village 4* – Италија

СКАЛЕА, КАЛАБРИЈА, ИТАЛИЈА Италија освен што е позната како земја со богата историја, култура, сладолед, пица, лазања и вино, позната е и по совршени брегови. Нејзините преубави плажи ги оставаат туристите без здив. На врвот на италијанската чизма, во азурното кристално Тиренско море се наоѓа едно пријателско калабриско одмаралиште, со поглед на кристално чистите води […]

Вила ЛИОН – Никити

Вила Лион се наоѓа помеѓу Никити и Агиос Јоанис Халкидики, со совршен поглед на заливот Торонеос. Вилата располага со паркинг простор за 3 коли, скара, базен со лежалки и чадори, сауна и амам. Од вилата има прекрасна панорама кон заливот Торонеос. Сместена во долина опкружена со маслинови стебла и пријатна летно ветре и свежина преку […]

Вила СИТОНИЈА – Метаморфоси

Метаморфоси е место во северозападниот дел на Ситонија, целосно опкружено со густа шума, но добро организирано и уредено кадешто има многу ресторанчиња, кафичи, таверни и маркети. Идеално место за семеен одмор. Вила Ситонија се наоѓа на 100м од плажа. Вилата располага со студиа за 2,3 и 4 лица. (1/2, 1/3 и 1/4). Сите студиа се […]

Вила Allegro Lux – Ормос Панагиас

Вилата Allegro Lux e лоцирана во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкидики, Ситонија на 400м оддалеченост од една од најубавите плажи на Ситонија, плажата Трани Амудиа. Располага со 3 лускузно опремни мезонети со капацитет за максимум 7 лица со приватен базен. Секој од мезонетите е постаен на 2 нивоа. Секој од мазонетите има […]

Хотел Ангелина 2* (Ангелос) – Ормос Панагиас

Хотел Ангелос 2* е лоциран во живописното Ормос Панагиас на вториот крак на Халкдики, Ситонија.  Хотелскиот комплекс е лоциран прва линија од море, располага со убаво уреден заграден двор, бар, ресторан таверна и убаво уредени, светли соби. Гостите имаат на располагање помал приватен паркинг за ограничен број на возила, во близина има и јавен бесплатен […]

Вила Aquarelle – Ормос Панагиас

Ормос Панагиас е мало место на источниот брег на Ситонија. Името го добива по црквата посветена на Света Богородица (на грчки Панагија) која е зачувана уште од периодот на Византија.Делот покрај плажата е идеален за сите оние кои сакаат да имаат мирен семеен одмор бидејќи токму тука има убави места за уживање, разни градини и […]

ВИЛА МАРИА – КСАМИЛ

Вила Мариа е лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа, до плажа има 7мин пешачење, располага со двор и соби на 2 спрата. Собите се лоцирани на приземје, прв и втор кат. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници. Двокреветните се составени […]

Вила Gyalos Beach – Неос Мармарас

Вила Gyalos Beach има одлична локација во Неос Мармарас на вториот крак. На само 50м од најубавата плажа на Неос Мармарас, кај фудбалското игралиште. Од содржини располага со двор, веранда и скара, нема свој паркинг, гостите ги оставаат своите возила пред самиот објект. Има вкупно 9 студија од кои: 5 модерно опремени двокреветни (4 со директен поглед кон море и 1 со директен поглед кон планина […]

Вила Lida – Саранда

Вила Лида се наоѓа во Саранда град во јужна Албанија, сместен покрај брегот на Јонското море.  Локацијата на оваа вила е на 70 метри одалеченост од плажа и на само 5 минути пешачење до центарот на градот. Вилата располага со 1/2,1/3 и 1/4  прекрасни студија дел од нив гледаат директен ппоглед на море а дел страничен. Комплетно се опремени […]

Вила Афродити – Нидри – Лефкада

Вила Афродити Б кат. – Нидри – на самиот брег, 300 метри од плажа, во непосредна близина на центарот, многуте таверни и шеталиштето, уреден двор со зеленило и мала пицерија, рецепција, прикладни места за паркирање во близина со обезбедување и плаќање (бесплатно паркирање малку подалеку). Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима ВКЛУЧЕНА во цена, тераси, […]