Вила Атина – Јерисос

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики и е на само 340 км од Скопје. Градот во кој живеат повеќе од 3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Куќа“Atina” се наоѓа на добра местоположба, на само 150 метри од прекрасната песочна плажа, на главната улица во местото. Во куќата располагаме со 3 наши високо квалитетни студија кои се наоѓаат на прв кат.  Куќата е нова градба, за најпробирливи патници. Сите студија се многу пространи и се опремени со фен, пегла, тостер, кафемат, комарници, даски за пеглање и сл., огромни тераси со маси и столови, висококвалитетно средени кујни со апсолутно сите потребни елементи во кујните, како и реновирани пространи тоалети. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има достапен паркинг до вилата.

Студио број 1 (1/4) –  пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет и стандарден кревет и софа за дете.

Студио број 2 (1/4)–   студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет,стандарден кревет и софа за дете.

Студио број 4 (1/4) –  многу пространо студио со огромна тераса (страничен поглед море),  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, 2 стандардни кревети и софа.

1. Вонсезонски цени

ТерминНоќевања1/4 студио бр. 21/4 студио бр. 11/4 студио бр. 4
26/05-02/067109119129
02/06-09/067129139149
09/06-16/067169179189
16/06-23/067219229239
23/06-30/067229239249

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

2. Сезонски цени

ТерминНоќевања1/4 студио бр. 21/4 студио бр. 11/4 студио бр. 4
30/06-07/077539559579
07/07-14/077569589609
14/07-21/077599619639
21/07-28/077599619639
28/07-04/087599619639
04/08-11/087599619639
11/08-18/087599619639
18/08-25/087599619639
25/08-01/097579599619

 * цена за наем на студио

3. Вонсезонски цени

ТерминНоќевања1/4 студио бр. 21/4 студио бр. 11/4 студио бр. 4
01/09-08/097219229239
08/09-15/097169189209
15/09-22/097139149159
22/09-29/09799109129

 * цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

Напомени и услови:

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО. 

Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица, а во дуплекс апартман 4 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа: 

За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)

За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еденп равец 2.170  мкд. (35 евра)

Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште.

Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.

Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62 мкд).

Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст. Попуст за рано букирање и НЕ може да се комбинира.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.

Сместување во собите е по 14.00 часот, а �

Leave a Reply