Mona 4*

Цена по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Тип на собаКапацитет01.09-29.12.202103.01-16.02.202217.02-16.07.2022
Single Standard Room181€91€81€
Single Comfort Room195€107€95€
Single Superior Room1106€126€106€
Double Standard Room247€52€47€
Double Comfort Room2+2 / 3+156€62€56€
Double Superior Room2+2 / 3+162€73€62€
Apartment Classic2+2 / 3+175€87€75€
Apartment Mona2+2 / 3+188€102€88€
Дополнително легло за
лице над 12 години
28€32€28€
Попусти:
10% попуст за уплата до 15.12.2021 за минимум престој од 4 ноќи
20% попуст за уплата до 15.12 за минимум престој од 4 ноќи за лица над 60 години

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок
– Користње на затворени базени, фитнес центар
– Wi- FI
– Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца од 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плааќаат сите гости (наплата во агенција)
– Сауна и Парна Бања

Услови за деца:
– Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС.
– Деца 7-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица доплата 17€ по лице на ден.

Доплати:
– Доплата за вечера за возрасно лице 10€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 6€ по лице на ден
– Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 20€ на ден.

Услови за откажување:
– Откажување на резервација до 7 дена пред почеток на аранжманот без пенали

Ковид политика:

– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

– Затварање на граници

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *