Grand Hotel & Spa 4+*

Цените се изразени во € по соба на ноќевање

Помал број на ноќевање исклучиво на барање

10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021

(попустот се пресметува само на услуга ноќевање)

Периодмин.ноќиуслугаStandardSuperiorDeluxeFamily
02.12-12.123HB169199239279
12.12-17.125HB199229269309
17.12-24.123HB169199239279
24.12-30.016HB219249289329
30.12-03.014HB379409449499
30.12-09.017HB330360399440
09.01-23.017HB269299339379
23.02-30.017HB229259299339
30.01-13.024HB229259299339
13.02-20.027HB249279329369
20.02-27.024HB209239279319
27.02-06.034HB189219259299
06.03-13.034HB209239279319
13.03-20.034HB169199239279
20.03-17.041HB169199239279

Услови за резервација:
– NON-REFUNDABLE ЕARLY BOOKING за сите термини во текот на зимска сезона, 15% попуст на услуга само ноќевање.
– 10% попуст за сите резервации направено до 31.10.2021 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)
– Број на соби кои се продаваат под early booking е строго ограничен.
– Попустите неможат да се собираат
– Минимум лица за резервација за Deluxe Room и Family Room 3
– Mаксималан капацитет за Deluxe Room 4 лица, максимален капацитет за Family Room 6 лица
– Single use користење на соба е можна само во Standard Room и Superior Room цената се намалува за 15€

Гранд Апартмани

Минимум 5 ноќи во период 30.12.2021 – 23.01.2022, во останати период минимум престој 3 ноќи

ПериодУслугаFamily SuiteJunior SuiteExecutive AppPresidental App
02.12-24.12HB39952912001600
24.12-23.01HB73996912001600
23.01-30.01HB49959912001600
30.01-13.02HB54967912001600
13.02-20.02HB59972912001600
20.02-17.04HB44954912001600

Дополнителни привилегии за сместување во Гранд Премиум Апартмани:
– VIP брз Check In
– Пијалок за добредојде во Lobby Bar
– Moжност за појадок сервиран во апартман (задолжителна претходна најава)
– Кредит за A La Carte вечера за ресторан Гарден во износ од 40€ дневно по лице
– Приорите за резервација во екслузивен ресторан “Bacco”

Во цената е вклучено:
– Сместување на база Полупансион (појадок и вечера)
– Специјална Божиќна вечера (25.12.2021, 07.01.2022.)
– Неограничено користење на Spa & Wellness centra на 1.800m2: затворен базен со димензии 18x9m, релакс зона, Сауна свет – инфраред сауна, финска сауна, руска бања, шок туш, хамам,солено-ледена соба, kneipp базен
– Базен на отворено и џакузи со топла вода
– Wi- Fi
– Специјален програм за деца на возраст 3-12 години – дневен програм со анимации и професионални аниматори во детско катче
– Фитнес Центар
– Надворешен паркинг со лимитиран број на места (резервација не е дозволена)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа при резервација):
– Туристичка Такса – 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7 -15 год; Деца 0 – 7 год. ГРАТИС

Услови за деца и дополнителни легла:
– Дете 0 – 2 ГРАТИС сместување, Baby Cot со претходна резервација.
– Дете 2 – 7 на заедничко легло со родители ГРАТИС
– Дете 2 – 12 на дополнително легло доплата 69€ по лице на ден
– Доплата за дополнително легло во Superior Room и Family Room 69€ по лице на ден

Доплата на лице место (не е задолжителна):
– Јога,Пилатес,Аеробик,Персонални Тренинзи,Фитнес Тренинг
– Подземна гаража (доплата 20€ по кола на ден)

Услови за откажување и промена на термин:
– Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.

За резервации направиени по редовни цени (без Early Booking) во период од 01.11.2021.
– 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 21-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

За резервации направени под Еarly Booking “ во период до 31.10.2021.
– Хотелот задржува право на износ од 300€ наплатен по основ “Early booking” бесповратен аванс, ако се резервација откаже во период од датумот на правење до 21 ден пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 20 – 8 дена пред почетокот на аранжманот.
100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7 – 0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *