МАЛДИВИ

Опис

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места! Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ И ТАКСИ ЗА ДАДЕН ТИП НА СОБА, СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ!

Цените се дадени во евра и пресметани во денари,1 евро = 62 денари

Цени

СЕПТЕМВРИ

ХотелУслугаТип на собаЦена
Bandos Maldives 4*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.680 € 
Kurumba Maldives 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.950 € 

ОКТОМВРИ

ХотелУслугаТип на собаЦена
Bandos Maldives 4*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.510 € 
Kurumba Maldives 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.850 € 

НОЕМВРИ

ХотелУслугаТип на собаЦена
Bandos Maldives 4*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба1.680 € 
Kurumba Maldives 5*ПолупансионЦена по лице во двокреветна соба2.190 € 
Напомени

Детали од лет за период Септември
TK1006  23SEP  SKPIST 2040 2315
TK 730  24SEP  ISTMLE 0210 1200
TK 731  01OCT  MLEIST 2315 0525+1
TK1003  02OCT  ISTSKP 0725 0745
Детали од лет за период Октомври 
TK1006  11OCT  SKPIST 2040 2315
TK 730  12OCT  ISTMLE 0210 1200
TK 731  19OCT  MLEIST 2315 0525+1
TK1003  20OCT  ISTSKP 0725 0745
Детали од лет за период Ноември 
TK1004  07NOV  SKPIST 0905 1240 
TK 730  08NOV  ISTMLE 0210 1215
TK 731  15NOV  MLEIST 2320 0605+1
TK1003  16NOV  ISTSKP 0850 0815

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

Цената вклучува:
Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
Аеродромски такси;
7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;
 Цената не вклучува:
Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
Задолжителен негативен ПЦР тест со вклучен сертификат на англиски јазик
Факултативни тури
Други индивидуални трошоци
Патничко осигурување
Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
Услови:
• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација • За ова патување не се потребни медицински имунизации • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. • Задолжително патничко осигурување
Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *