Вила “MARIO” – Ксамил

Вила “Mario” се наоѓа на помалку од 100м  или околу 2-3 мин пеш до плажа во централниот дел на Ксамил и на околу 70м од Тирана Банк. Вилата е со одличен квалитет на сместување и високо ниво на хигена и има 9.4 оцена од 10 на booking.com. Располага со студија и апартмани со 1 и 2 спални соби за 4 лица. Студијата се наоѓаат на II и III кат и се состојат од две единечни легла или брачен и две легла на кат (едно над друго), комплетно опрема кујна, купатило и тераса.  Апартманите со 1 спална се наоѓаат на I и II кат, опремени со: балкон, комплетно опремена кујна со фрижидер, ТВ, купатило. Распоредот на легла е две легла или кревет на спуштање во кујната и брачен кревет во спалната. Климата и ТВ се во спалната соба. Дуплекс апартманот со 2 спални се наоѓа на приземје во дворот на вилата и се состои од 2 одделни спални соби (лево и десно), (едната соба со брачен кревет, другата соба со 2 оделни легла). Климата, ТВ и кујната се наоѓаат во едната спална соба. Голем фрижидер во ходникот и купатило во средина, помеѓу 2-те спални соби. На сите балкони во вилата има тенда за сонце. Клима и интернет – БЕСПЛАТНИ. Во дворот на вилата има паркинг и скара за корисење на гостите. Студијата и апартманите се во сопствен закуп на Медитеран. Ви посакуваме пријатен престој.

EARLY BOOKING – Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |     5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

 можност за плаќање на рати !! април – мај – јуни 
 

“Mario”
Ксамил
термин ЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
13202704111825010815222905 12
бр. ноќи 777777
1/3 студио225235265285305345345345345335305265225225
1/3 + 1 студио235255 275295325355355355355345325275235235
АПТ /2+2/ со 1 спална245265285315355395395395395395355305265255
Duplex  APT /2+2/ 2спални /375425435435435405395
опис на ценовникотцени за наем на студио и апартман без превоз


НАПОМЕНА

 • – Цените во табелата се однесуваат за наем на студио и апарман со една спална за 7 ноќи без превоз;
 • – Превозот е еден ден претходно од термините во табелата, поаѓање навечер;
 • – Сместувањето е  по 14:00часот, а собите ги напуштате последниот ден во 09:00 часот;
 • – Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10 минути пред поаѓањето;
 • – Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме;
 • – Во студиo/апартман, дозволено e сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител;
 • – Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
 • – Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош.
 • – Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  Доплата за превоз: 55€ за возрасни / 45€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување околу 160мкд по лице за 8ден за лица под 65год.

Автобуски превоз КСАМИЛ, ден претходно од термините во табелата Патни Информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје – Ксамил (530km)
 Куманово: (кај рафинерија Окта – автопат)  22:00h  Скопје – Ксамил
 
 Автопат (A2)  
 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 22:30h
 Штип: (паркинг пред нова пошта) 21:30h
 Велес: (бензинска Mакпетрол, кружен тек)  21:45h
   
 Тетово: (бензинска Макпетрол – на влезот)23:15h
 Охрид: (пред аеродром Св.Апостол Павле) 01:30h
 Струга: (кружен тек на влез)01:45h
 Поаѓање од Ксамил:    14:20h  (пред вилата или на околу 50м од вилата)
Мерион Травел 
Ул.Димитар Влахов бр.32
Куманово
Тел 0038978446146
Моб 003897760888
info@meriontravel.com.mk
merion_travel@yahoo.com.mk
www.meriontravel.com.mk

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *