Вила “IDI” – Валона

Вила „IDI“ се наоѓа на околу 80-90м од градската песочна плажа на Валона и на почетокот на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/3 студиа на II и III кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi и клима (бесплатно). Локацијата на вилата се наоѓа на брдо со убав поглед на плажа и море каде по удолница патот води до плажа и шеталиштето. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Некој од студијата имаат поглед кон море/плажа. Студијата во сопствен закуп на Медитеран се наоѓаат на II и III кат. Ви посакуваме пријатен престој. 

EARLY BOOKING – Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

можност за плаќање на рати !!  април – мај – јуни

“IDI”
Валона
термин ЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
111825022703 10
бр. ноќи 7777777
1/3 студио179189199219229209199
опис на ценовникотцени за наем на цело студио без превоз

НАПОМЕНА

 • – Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • – Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
 • – Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 10:00 часот.
 • – Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
 • – Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • – Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • – Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м под вилата на булеварот до плажа.
 • – Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 • – Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.

Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје – Валона (400km)
 Куманово: (кај рафинерија ОКТА – автопат)  01:30h  Скопје-Тетово-Гостивар-
 -Струга-Ќафасан – Валона
 Автопат (A2) 
 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 02:00h
 Штип: (пред нова пошта – стадионот) 01:00h
 Велес: (бензинска Макпетрол-кружен тек)  01:30h
 Тетово: (макпетрол на влезот)  02:45h
 Охрид: (аеродром Св.Апостол Павле) 04:00h
 Струга: (кружен тек на влезот)04:15h
 Поаѓање од Валона:    15:00 часот  (на 50м под вилата на булеварот до плажа)
Мерион Травел 
Ул.Димитар Влахов бр.32
Куманово
Тел 0038978446146
Моб 003897760888
info@meriontravel.com.mk
merion_travel@yahoo.com.mk
www.meriontravel.com.mk

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *