Вила “CAMELLIA” – Валона

Вила „Camellia“ се наоѓа на 200м од градската песочна плажа на Валона и во непосредна близина на шеталиштето покрај плажа, исполнето со дрвореди од палми и многу ресторани, кафулиња, хотели.. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студиа на I и II кат со комплетно опременa кујна, купатило, балкон, ТВ и Wi-Fi (бесплатно). Клима се доплаќа на лице место 2€ од ден доколку се користи. На најгорниот III кат во вилата има голема тераса со масичка со столчиња каде гостие можат да ја користат за храна или кафе со поглед кон море. Вилата е со одличен квалитет, премногу е чиста и студијата се комфортни. Студијата во сопствен закуп на Медитеран се наоѓаат на I и II кат. Ви посакуваме пријатен престој. 

 EARLY BOOKING – Лето 2021 

10% попуст за целосна уплата до 01.05.21  |  5% попуст за целосна уплата до 01.06.21

можност за плаќање на рати !!  април – мај – јуни

“Camellia”
Валона
термин ЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
11182502091623300613202703 1017
бр. ноќи 777777777777777
1/2 студио140150170200240260270270270260230200190180150
1/3 студио160170190220260280290290290280250230210200170
опис на ценовникотцени за наем на цело студио без превоз


НАПОМЕНА

 • – Цените во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • – Превозот е истиот термин како во табелита во раните утрински часови.
 • – Сместувањето е по 14:00часот, а напуштање, последниот ден во 09:00 часот.
 • – Ги замолуваме патниците кој користат превоз да бидат на местата за поаѓање 10мин пред поаѓање. 
 • – Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • – Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • – Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус/миниус. На околу 50м од вилата.
 • – Се патува според протокол за патување преку г.п.Ќафасан (Струга). НЕ е потребен PCR тест. Може да се патува и само со лична карта или пасош. 
 • – Агенцијата го задржува правото за промена на цената на превозот, доколку дојде до промена на максималниот капацитет од 75% на 50% исполнетост во автобус/минибус.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за клима 2€ од ден. Се доплаќа на лице место.
 • –  Доплата за патничко осигурување. Околу 150мкд за 8 дена за лица под 65год.

Автобуски превоз ВАЛОНА, според термини од табелата Патни Информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје – Валона (390km)
 Куманово: (кај рафинерија ОКТА – автопат)  01:30h  Скопје-Тетово-Гостивар-
 -Струга-Ќафасан – Валона
 Автопат (A2) 
 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 02:00h
 Штип: (пред нова пошта – стадионот) 01:00h
 Велес: (бензинска Макпетрол-кружен тек)  01:30h
 Тетово: (бензиска Макпетрол на влез)  02:45h
 Охрид: (аеродром Св.Апостол Павле) 04:45h
  03:45h
 Струга: (бензиска Макпетрол на излез)05:00h
 Поаѓање од Валона:    15:00 часот  (кај вилата или околу 50М
Мерион Травел 
Ул.Димитар Влахов бр.32
Куманово
Тел 0038978446146
Моб 003897760888
info@meriontravel.com.mk
merion_travel@yahoo.com.mk
www.meriontravel.com.mk

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *