ВИЛА „ОСКАР“ – КАЛИТЕА

Вила ОСКАР се наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 600метри одалеченост од плажа. Располагасо двокревети, трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (со допла 5евра на ден) и Wi-Fi.
ОПИС НА СТУДИЈАТА: 1/2 студио – два единечни кревети со максимум капацитет 2особи 1/2+1 студио – брачен кревет или пак два единечни и фотеља на расклопување со максимум капаците 2возрасни и 1дете 1/2+2 студио – брачен креветс со кревети на кат или брачен кревет, фотеља на расклопување и софа со максимум капаците 2возрасни и 2деца

Вила ОСКАРсе наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 600метри одалеченост од плажа. Располага со двокревети, трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ,  клима(се доплаќа 5€ дневно) и Wi-Fi од 01 Јуни!!!Истата е од Б категорија.Опис на студијата:

1/2 студио – се наоѓа на приземје, со поглед на градина, два единечни кревети (максимум капацитет 2особи).

1/2+1 студио – се наоѓа на 1 и 2кат, со поглед на улица, дупли кревет или два единечни и фотеља на пуштање (максимум 2 возрасни и 1 дете).

1/2+2 студио – се наоѓа на приземје и 2кат, со поглед на базен, дупли кревет, фотеља напуштање и софа (максимум 2возрасни и 2деца)

40°04’30.2″N 23°26’38.3″E

40.075054, 23.443966

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на апартман / дуплекс 7 ноќевања без превоз

НАПОМЕНИ:

 •   ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања
 •   Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
 •   Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.
 •   Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање (одобрување) да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со двајца возрасни
 •   Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот
 •   Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
 •   Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро =62,00 мкд). 
 •   За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин, попустот важи само на редовни цени.
 •   Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 •   Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 •   Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
 •   Сместување во собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
 •   Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
 •   По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 •   Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
 •   Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
 •   Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 •   Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз.
 •   За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •   При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај.
 •   За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот
 •   Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.

Цена за превоз:

v  Превоз за возрасен 35€ / Еден правец 25€

v  деца до 12 години 25 евра / Еден правец 20 евра.

v  Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:
– Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
– Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
– Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
– Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
– Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

v  Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време.

v  Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *