БОДРУМ ВО ЈУЛИ

БОДРУМ ВО МЕСЕЦ ЈУЛИ
Со директна линија од Скопје
ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 6 ноќевања / 7 дена

Бодрум, најживописниот дел на Турција, е вистински туристички бисер со долга историја и траиција. Елегантен, луксузен и модерен со бројните прекрасни плажи, бистро море и мека клима тој е турскиот Сaн Тропе.

ЈУЛИ | 6 ноќи / 7 дена = цена почнувајќи од 495€;

Детали од лет
TK7933 SKPBJV 0720 0935
TK7932 BJVSKP 0320 0345

ТЕРМИНИ ЗА ПАТУВАЊЕ01-07.0708-14.0715-21.0722-28.0729.07-04.08
Eken Resort Hotel 4*495 €555 €555 €555 €555 €
Mandarin Resort 4*490 €560 €595 €595 €595 €
Diamond Of Bodrum 5*545 €545 €570 €835 €605 €
Sundance Resort Hotel 5*575 €695 €730 €665 €665 €
Duja Bodrum 5*665 €665 €725 €750 €750 €
Goddess of Bodrum – Isis Hotel 5*715 €750 €750 €750 €750 €
Термини за патување05-11.0712-18.0719-25.0726.07-01.08
Eken Resort Hotel 4*555 €555 €555 €555 €
Mandarin Resort 4*505 €595 €595 €595 €
Sundance Resort
Hotel 5*
560 €599 €665 €662 €
Diamond Of Bodrum 5*530 €530 €825 €650 €
Duja Bodrum 5*665 €690 €740 €740 €
Goddess of Bodrum – Isis Hotel 5*745 €750 €750 €750 €

**цените се пакет и се дадени по лице во двокреветна собаЦената вклучува:

 • Авионски лет согласно детали во програма
 • Рачен багаж од 8кг и чекиран багаж од 20кг
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром
 • Хотелско сместување согласно наведениот тип на соба / услуга

Цената не вклучува:

 • Здравствено осигурување – ЗАДОЛЖИТЕЛНО
 • Задолжително негативен ПЦР тест (72 часа изваден пред полетување – за влез во Турција)
 • Факултативни тури
 • Индивидуални трошоци 
 • Се што не е наведено во цената вклучува

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *