НЕИ ПОРИ ВИЛА МИТИКАС

0
Цена
Почнуваќи од€69
Цена
Почнуваќи од€69
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

103


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

  • Загарантирано најдобри цени
  • Грижа за корисниците на нашите услуги
  • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
  • Огромен број на задоволни клиенти

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Неи Пори е место, кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила Митакас се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7соби од кои ( 4 студија1/3, 2 студија 1/4,апартман 6 13+1/3.Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата

 

 

термин

ноќи  1/3

студ бр

1,4

 1/3

студ.бр

5,6

 1/4

студ.бр

2,3

1/3+1/3

апартман

7

05/24/20 7* 69ПРОМО 69ПРОМО 69ПРОМО 79 ПРОМО
31.05.20 7* 89 79 89 99
06/07/20 7* 129 109 139 149
06/14/20 7* 149 129 159 169
21/06/20 7* 169 149 179 189
28.06.20 7 309 289 319 370
05.07.20 7 329 309 349 420
07/12/20 7 350 330 379 460
07/19/20 7 350 330 379 460
07/26/20 7 350 330 379 460
08/02/20 7 350 330 379 460
08/09/20 7 350 330 379 460
16.08.20 7 339 319 349 420
08/23/20 7 329 309 339 400
08/30/20 7* 149 129 159 169
09/06/20 7* 139 119 149 159
09/13/20 7* 85 75 95 95
09/20/20 7* 75 75 75 75

 Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица  (Трето , четврто ,петои шесто  лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

* Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
• Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
• Користењето на климата е со доплата на лице место .

По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € – 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
т.а. Супер Травел не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската

 Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. Мерион Травел и на самата агенција. 

 

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
• За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
• Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35€

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување – инфо во агенцијата
• За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
• За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
• Цените се изразени во € – евра , по курс 1 € = 62 мкд
• За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ и Т.А.“СУПЕР ТРАВЕЛ “. ЛИЦЕНЦА – “А“ за вршење на туристичка дејност

СТУДИО  БР 1

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет..Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило. –

СТУДИО  БР 2

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два  поединечни кревет.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило  –
СТУДИО  БР 3

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два  поединечни кревет.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило  –

СТУДИО  БР 4

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден   поединечни кревет. Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО  БР 5

Студиото се наоѓа на вториот  кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечен кревет.  Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО  БР 6

Студиото се наоѓа на вториот  кат. Студиото располага еден дупли кревет и еден   поединечни кревет. Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар е оделена од делот за спиење .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

СТУДИО  БР 7

Апартманот  се наоѓа на вториот  кат.  Располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет во спалната соба и еден дупол кревет и еден   поединечен во дневната  .  Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар и голем фрижидер .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Апартманот е опремено со еден клима уред во дневната соба ,тв и купатило .

Слики