Вила „MАRY 1“ – Скала Сотира

0
Цена
Почнуваќи од€95
Цена
Почнуваќи од€95
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

432


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

 • Загарантирано најдобри цени
 • Грижа за корисниците на нашите услуги
 • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
 • Огромен број на задоволни клиенти

Вилата се наоѓа во Скала Сотира на 170 метри од плажа. Во состав на вилата има и базен чие користење е бесплатно за гостите од вилата. Сите соби располагаат со комплетно опремена кујна, купатило, ТВ и клима уред. Доплата за користење на клима уред во студиата е 5€ на ден. Двокреветните студиа се со брачен кревет, комплетно опремена кујна и бања, 1/3 студија имаат еден брачен кревет, едно стандардно легло, комплетно опремена кујна и бања. Сите соби располагаат со големи тераси, дел од нив се свртени кон море а дел кон градина. Вилата има идеална локација за мирен одмор. Природата во околината и базенот Ви нудат дополнително уживање.

Период Бр. на ноќевања 1/2

студио

1/3
студио
26.05-02.06.19 7* 95 105
02.06-09.06.19 7* 115 125
09.06-16.06.19 7* 130 140
16.06-23.06.19 7* 145 155
23.0630.06.19 7* 160 170
30.06-09.07.19 9 410 430
09.07-18.07.19 9 450 470
18.07-27.07.19 9 450 470
27.0705.08.19 9 450 470
05.08-14.08.19 9 450 470
14.08-23.08.19 9 430 450
23.0801.09.19 9 410 430
01.0908.09.19 7* 145 155
08.09-15.09.19 7* 130 140
15.09-22.09.19 7* 115 125
22.09-29.09.19 7* 100 110

 Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО – плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман/студио за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
 • За хигиената во студијата/апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од студијата/апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во студиото/апартманот
 • Доплата за користење на клима уред: 5€ на ден за студио
 • Постелнината во апартманите/студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е после 14 часот по локално време а напуштање на студијата/апартманите е во 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:
  • возрасни: 50 €
  • деца од 2 до 12 години: 35 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 Напомена:

 • огласно законот и правилата во Р. Грција, базенот во вилата има работно време кое гостите треба да го почитуваат.
 • забрането е консумирање на пијалоци на базен доколку не се купени од барот на вилата

 

Слики