Вила Maria

0
Цена
Почнуваќи од€69
Цена
Почнуваќи од€69
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

76


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

 • Загарантирано најдобри цени
 • Грижа за корисниците на нашите услуги
 • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
 • Огромен број на задоволни клиенти

Вила МАРИА е лоцирана во центарот на Неа Флогита,во близина хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветен апартманпростран, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC,LCD -TV со  Тотал ТV ,клима (вклучена во цената), и две пространи тераси.

Доплата за туристичка такса 0,5 евра на ден во агенција .

 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 29.02.2020

Цени за термини по типови простории и услуги
Термини 1/4 Апартман Бр. ноќевања
23/05/2020 – 30/05/2020 ПРОМО 69 7*
30/05/2020 – 06/06/2020 99.00€ 7*
06/06/2020 – 13/06/2020 149.00€ 7*
13/06/2020 – 20/06/2020 169.00€ 7*
20/06/2020 – 27/06/2020 199.00€ 7*
27/06/2020 – 04/07/2020 420.00€ 7
04/07/2020 – 11/07/2020 440.00€ 7
11/07/2020 – 18/07/2020 480.00€ 7
18/07/2020 – 25/07/2020 480.00€ 7
25/07/2020 – 01/08/2020 480.00€ 7
01/08/2020 – 08/08/2020 480.00€ 7
08/08/2020 – 15/08/2020 480.00€ 7
15/08/2020 – 22/08/2020 460.00€ 7
22/08/2020 – 29/08/2020 420.00€ 7
29/08/2020 – 05/09/2020 189.00€ 7*
05/09/2020 – 12/09/2020 169.00€ 7*
12/09/2020 – 19/09/2020 149.00€ 7*
19/09/2020 – 26/09/2020 89.00€ 7*

 

Услови под кои важи аранжманот

    Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.                            

 • Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО,  плаќаат само превоз доколку користат).
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена со *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот ПРОМО термин );
 • Цените без * се однесуваат за наем на дуплекс за 7 ноќевања
 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветен капацитет
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за ПРОМО цените
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата на туристичка такса -0.5 € за апартман од ноќ (се плаќа во Агенција)
 • Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
 • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
Слики