Вила LITCA-2 – Неа Флогита

0
Цена
Почнуваќи од€59
Цена
Почнуваќи од€59
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

412


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

  • Загарантирано најдобри цени
  • Грижа за корисниците на нашите услуги
  • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
  • Огромен број на задоволни клиенти

Вила LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни  апартмани и трокреветни студиа, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси

 Цени за термини по типови простории и услуги

Термини 1/3Студио 1/4 Апартман Бр. ноќевања
18/05/2019 – 25/05/2019 ПРОМО   59.00€  Промо 59.00€  7*
25/05/ 2019 – 01/06/2019 ПРОМО   69.00€  Промо 69.00€  7*
01/06/ 2019 – 08/06/2019 89.00€ 99.00€  7*
08/06/2019 – 15/06/2019 109.00€ 129.00€  7*
15/06/2019 – 22/06/2019 119.00€ 159.00€  7*
22/06/2019 – 29/06/2019 159.00€ 179.00€  7*
29/06/2019 – 06/07/2019 339.00€ 379.00€  7
06/07/2019 – 13/07/2019 379.00€ 399.00€  7
13/07/2019 – 20/07/2019 399.00€ 429.00€  7
20/07/2019 – 27/07/2019 399.00€ 429.00€  7
27/07/2019 – 03/08/2019 399.00€ 429.00€  7
03/08/2019 – 10/08/2019 399.00€ 429.00€  7
10/08/2019 – 17/08/2019 399.00€ 429.00€  7
17/08/2019 – 24/08/2019 369.00€ 379.00€  7
24/08/2019 – 31/08/2019 159.00€ 169.00€  7*
31/08/2019 – 07/09/2019 129.00€ 139.00€  7*
07/09/2019 – 14/09/2019 109.00€ 119.00€  7*
14/09/2019 – 21/09/2019 59.00€ 69.00€  7*
Услови под кои важи аранжманот

 Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица  (Трето , четврто ,петои шесто  лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

  • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман

•       За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

•       За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

•       Деца до 2 години бесплатно, без седиште

•       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Слики