Вила КАТЕРИНА ЛУКС

0
Цена
Почнуваќи од€90
Цена
Почнуваќи од€90
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

76


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

 • Загарантирано најдобри цени
 • Грижа за корисниците на нашите услуги
 • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
 • Огромен број на задоволни клиенти

Вила Катерина лукс е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите Марија и Корфу,веднаш позади најголемата слаткарноца SWEET BEACH  на околу 70 м. од плажата. Располага со   1/5  дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), пространи тераси wi-fi -(вклучена во цената)

 

Цени за термини по типови простории и услуги
Термини 1/5ДУПЛЕКС Бр. ноќевања
23/05/2020 – 30/05/2020  Промо 90.00€  7*
30/05/2020 – 06/06/2020   179.00€  7*
06/06/2020 – 13/06/2020 199.00€  7*
13/06/2020 – 20/06/2020 219.00€  7*
20/06/2020 – 27/06/2020 249.00€  7*
27/06/2020 – 04/07/2020 499.00€  7
04/07/2020 – 11/07/2020 569.00€  7
11/07/2020 – 18/07/2020 599.00€  7
18/07/2020 – 25/07/2020 599.00€  7
25/07/2020 – 01/08/2020 599.00€  7
01/08/2020 – 08/08/2020 599.00€  7
08/08/2020 – 15/08/2020 599.00€  7
15/08/2020 – 22/08/2020 599.00€  7
22/08/2020 – 29/08/2020 569.00€  7
29/08/2020 – 05/09/2020 219.00€  7*
05/09/2020 – 12/09/2020 199.00€  7*
12/09/2020 – 19/09/2020 179.00€  7*
19/09/2020 – 26/09/2020 159.00€  7

 

Услови под кои важи аранжманот

    Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.                             

 • Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица (3-то , 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат).
 • За аранжманите за 7 ноќи/8 дена со *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот ПРОМО термин );
 • Цените без * се однесуваат за наем на дуплекс за 7 ноќевања
 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
 • Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за ПРОМО цените
 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 10% попуст на вториот термин
 • Доплата на туристичка такса -1€ на дуплекс од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување)
 • Користењето на клима-уред, WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
 • За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
Слики