РИМСКИ БАЊИ

0
Цена
Почнуваќи од€34
Цена
Почнуваќи од€34
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

773


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

  • Загарантирано најдобри цени
  • Грижа за корисниците на нашите услуги
  • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
  • Огромен број на задоволни клиенти

Цените се по СОБА на ДЕН за период 10.10-19.12.2019 – ПОЛУПАНСИОН

сместување во цената е за петок или сабота
(само за 1 ноќ)
петок и сабота
(поврзани 2 ноќи)
недела-четврток
 SGL – без балкун 1 ADL 54 € 40 € 34 €
 SGL – со балкун 1 ADL 56 € 42 € 37 €
 DBL – без балкун 2 ADL 86 € 62 € 55 €
 DBL – со балкун 2 ADL 92 € 68 € 60 €
 STD – без балкун 2 ADL 92 € 68 € 60 €
 STD – со балкун 2 ADL 96 € 72 € 64 €
APP  – со балкун 2 ADL 100 € 72 € 70 €
APP – без балкун 2 ADL 106 € 78 € 64 €
APP  lux – со балкун 4 ADL 154 € 118 € 106 €
APP  lux – без балкун 4 ADL 164 € 124 € 110 €
Доплати, Попусти
возрасен на доп. легло 32 € 24 € 22 €
дете 4-12г. на доп. легло во DBL 20 € 16 € 14 €
дете 4-12г. на доп. легло во STD 20 € 16 € 14 €
дете 4-12г. на доп. легло во APP lux 20 € 16 € 14 €
дете 4-12г. на доп. легло во APP 13 €   11 €    10 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените не важат за верски, национални празници
Петок и сабота (поврзани 2 ноќи) се валидни за минимум 2 или повеќе ноќевања.
Дополнителен кревет е софа кревет или фотелја
Гарантирана резервација е со уплата до 10 дена пред датумот на пристигнување!

За дати 10.10-14.10.2019 и 19.10-23.10.2019 сместување за минимум 3 ноќевања.

Легенда
DBL – двокреветна соба, STD – студио, APP – апартман
ADL – возрасен, CHD – дете,
BB – Ноќевање со појадок, HB – Полупансион

За периодот 22.09 -24.09.2018 сместувањето ќе биде со пакет цени.
Петок и сабота (поврзани 2 ноќи) се валидни за минимум 2 или повеќе ноќевања.
Дополнителен кревет е софа кревет или фотелја.
Деца до 4 г. на дополнителен кревет – бесплатно.
За деца до 12 г. не следуваат бањарки.

Цените се на ДЕН за СОБА и вклучуваат:
Ноќевање со појадок – шведска маса
Вечера – шведска маса или сет мени (без вклучени пијалоци);
Користење термален СПА центар:
Два затворен базени со минерална вода со температура на водата од +31°C и +35°C;
Џакузи;
Сауна;
Парна бања;
Турска бања;
Јапонска бања;
Мраз соба;
Фитнес;
Релакс област;
Користење комбинирано спортско игралиште (тенис, одбојка, кошарка, фудбал);
Безжичен интернет низ хотелот;
Бебешко легло во собата и бебе столици во ресторанот (ограничени количини);
Необезбеден паркинг со видео надзор;
Транспорт до и од почетната лифт станица за време на ски сезоната;
Туристичка такса;

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ
Деца до 4 г. на дополнителен кревет се сместени бесплатно.
Деца до 12 г.на редовно легло плаќаат цена за возрасни.
За деца до 12 г. не следува бањарка.
Превземање на соба по 14:00 часот,
Напуштање на собата до 12:00 часот.
Рано сместување, (ако има слободни соби, од 08.00-14.00 50% од цената на ден.
За сместување пред 08.00 се плаќа цена на ден.
Доцна ослободување на соба, од 12.00-18.00 50% од цената на ден
По 18 часот се наплатува цена за цел ден.
Топки, тениски рекети и тениска машина – според ценовникот на хотелот.
Хотелот го задржува правото да ги измени цените при промена на економските услови.

Слики