Хотел „Olympion“ – Потос

0
Цена
Почнуваќи од€150
Цена
Почнуваќи од€150
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

274


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

 • Загарантирано најдобри цени
 • Грижа за корисниците на нашите услуги
 • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
 • Огромен број на задоволни клиенти

Хотелот се наоѓа централно во местото Потос. Хотелот е комлетно реновиран пред 4 години. Во состав има 54 соби на приземје, прв и втор спрат, рецепција, ресторан за доручек на база шведска маса. Собите поседуваат wi-fi, клима уред (вклучен во цената), ТВ, WC, тераса, сеф, фен за коса, телефон (со доплата), мини бар (со доплата). Хотелот нуди стандардни двокреветни соби (два единечни кревети) а во некои има можност за дополнително легло. Хотелот е одалечен на само 100 м. од прекрасната песочна плажа, а се наоѓа на чекор од главното шеталиште, продавници, пекари, ресторани, таверни и сите видови забава. Гостите имаат можност за доплата на вечера во таверна која е во близина на хотелот (на сама плажа). Гостите на хотел Olympion можат да го користат базенот во хотел Anna Star кој се наоѓа на околу 100 м. одалеченост со нарачување на пијалок од барот на базенот.

Период

Услуга: ноќевање со појадок

Бр. на ноќевања 1/2

студио

02.06-09.06.19 7 150
09.06-16.06.19 7 190
16.06-23.06.19 7 210
23.0630.06.19 7 230
30.06-09.07.19 9 320
09.07-18.07.19 9 360
18.07-27.07.19 9 399
27.0705.08.19 9 399
05.08-14.08.19 9 399
14.08-23.08.19 9 399
23.0801.09.19 9 360
01.0908.09.19 7 260
08.09-15.09.19 7 240
15.09-22.09.19 7 220
22.09-29.09.19 7 190

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 ноќевања со појадок, за минимум 2 лица во соба
 • 1-во дете 2-11,99 год. во двокреветна соба на дополнително легло со двајца возрасни – 50% доплата од цената за возрасен
 • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена (не се комбинира)
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Слики