Апарт-хотел „Laskarina“ – Потос

0
Цена
Почнуваќи од€230
Цена
Почнуваќи од€230
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

391


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

 • Загарантирано најдобри цени
 • Грижа за корисниците на нашите услуги
 • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
 • Огромен број на задоволни клиенти

Вила Ласкарина е лоцирана во строгиот центар на Потос на само неколку метри од преубавата плажа. Вилата располага со 1/2, 1/2+1 соби како и 1/2+2 апартман на вториот спрат од објектот. Сите соби се опремени со ТВ, Wi – Fi, клима (со доплата 5€ на ден), фрижидер, тераси, чајни кујни кои нема да бидат во употреба. Услугата е на база на полупансион ( појадок и вечера) и истиот се служи во ресторанот пред самиот објект.

Период

Услуга: полупансион

Бр. на ноќевања 1/2+exb

студио

1/2+1

студио

1/2+2

Апартман

02.06-09.06.19 7 290 310 340
09.06-16.06.19 7 310 330 370
16.06-23.06.19 7 330 350 390
23.0630.06.19 7 440 460 480
30.06-09.07.19 9 470 490 520
09.07-18.07.19 9 490 510 540
18.07-27.07.19 9 520 540 570
27.0705.08.19 9 520 540 570
05.08-14.08.19 9 520 540 570
14.08-23.08.19 9 520 540 570
23.0801.09.19 9 480 510 540
01.0908.09.19 7 350 370 390
08.09-15.09.19 7 310 330 360
15.09-22.09.19 7 270 290 310
22.09-29.09.19 7 230 250 270

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 2 деца до 11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • Трет возрасен – плаќа 50% од наведената сума
 • Доплата за користење на клима уред: 5€ на ден по соба
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 0,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Слики