Хотел-апартман „ALOE“ – Скала Потамиа

0
Цена
Почнуваќи од€120
Цена
Почнуваќи од€120
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

375


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

 • Загарантирано најдобри цени
 • Грижа за корисниците на нашите услуги
 • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
 • Огромен број на задоволни клиенти

(понудата се однесува за наем на студио)

Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се  1/4  и располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од сезона 2017, понудата на Мерион Травел за хотел Алое е зголемена и со хотелските А – категорија на соби со кои располага овој капацитет (без кујна). Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен кое користење е вклучено во цената.

Период наем 1/4
студио
26.05-02.06.19 7* 120
02.06-09.06.19 7* 160
09.06-16.06.19 7* 180
16.06-23.06.19 7* 210
23.0630.06.19 7* 250
30.06-09.07.19 9 540
09.07-18.07.19 9 650
18.07-27.07.19 9 650
27.0705.08.19 9 650
05.08-14.08.19 9 650
14.08-23.08.19 9 650
23.0801.09.19 9 580
01.0908.09.19 7* 210
08.09-15.09.19 7* 180
15.09-22.09.19 7* 160
22.09-29.09.19 7* 120

 Напомена:

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
 • За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
 • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
 • За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
 • Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
 • Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
 • Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 

(понудата се однесува за услуга полупансион)

Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Собите се 1/3 и се комплетно опремени кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен кое користење е вклучено во цената.

Период Полупансион

по лице

1/3

соба

26.05-02.06.19 7 280
02.06-09.06.19 7 310
09.06-16.06.19 7 330
16.06-23.06.19 7 350
23.0630.06.19 7 460
30.06-09.07.19 9 490
09.07-18.07.19 9 510
18.07-27.07.19 9 540
27.0705.08.19 9 540
05.08-14.08.19 9 540
14.08-23.08.19 9 540
23.0801.09.19 9 510
01.0908.09.19 7 370
08.09-15.09.19 7 330
15.09-22.09.19 7 290
22.09-29.09.19 7 250

Напомена:

 • Цените во табелата се по лице за 7 или 9 полупансиони, за минимум 2 лица во соба
 • 2 деца до 11,99 год. во соодветен тип на соба со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО
 • Трет возрасен – плаќа 50% од наведената сума
 • Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на собите до 09 часот по локално време
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

 • возрасни: 50 €
 • деца од 2 до 12 години: 35 €
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

 

Слики