HOT SPRINGS 2019

0
Цена
Почнуваќи од€50
Цена
Почнуваќи од€50
Запамти во листа на посакувани

Adding item to wishlist requires an account

427


Имате прашања?

Ве молиме контактирајте не за било каква помош, нашиот тим ќе биде среќен да ви одговори

+389 77 608 888
info@meriontravel.com.mk


Зошто да направите резервација преку нас?

  • Загарантирано најдобри цени
  • Грижа за корисниците на нашите услуги
  • Сите дестинации и услуги се внимателно одбрани и организирани од наша страна
  • Огромен број на задоволни клиенти

Цените се на ДЕН за 1 ЛИЦЕ во соба според табелата – Полупансион

капацитет во собите 2 + 0 2 + 1 2 + 2 2 + 2
дати период DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPINE STUDIO JUNIOR SUITE
06.01-23.03.19 петoк и сабoта 70 € 75 € 82 € 95 €
недела-четвртoк 60 € 62 € 70 € 85 €
24.03-30.05.19 петoк и сабoта 60 € 64 € 72 € 82 €
недела-четвртoк 50 € 52 € 60 € 72 €
31.05-27.06.19 петoк и сабoта 64 € 70 € 76 € 90 €
недела-четвртoк 54 € 58 € 66 € 78 €
28.07-07.09.19 петoк и сабoта 70 € 75 € 82 € 95 €
недела-четвртoк 60 € 62 € 70 € 85 €
08.09-28.11.19 петoк и сабoта 60 € 64 € 72 € 82 €
недела-четвртoк 50 € 52 € 60 € 72 €
29.11-19.12.19 петoк и сабoта 70 € 75 € 82 € 95 €
недела-четвртoк 60 € 62 € 70 € 85 €

Минимален престoј за викенди е 2 нoќевања
Цените се во €, се плаќа во денари, 1 € = 62 мкд
За користење еднокреветна соба -20% од цената за двокреветна

Попусти, доплати – важи за сите сезони
 Дете до 5.99 г. на дополнително легло бесплатно
 Дете 6-11,99 г. на редовно легло, од цената за лице во DBL -25%
 Прво дете 6-11,99 г. на дополнително легло € 28
 Второ дете 6-11,99 г. на дополнително легло € 19
 Возрасен или дете над 12 г. на прв дополнителен кревет € 36
 Возрасен или дете над 12 г. на втор дополнителен кревет € 28

Во цената Е вклучено:
Појадок и вечера – шведска маса,
Користење на СПА центарот,
Фитнес,
Паркинг,
Безжичен интернет,
Туристичка такса.

Во цената НЕ Е вклучено:
Туристичка такса 1€ (возрасен) и 0,5 € (деца 2-12 год.)
Патничко осигурување
Превоз

Цени 2020

Цени за 1 ноќ за ЛИЦЕ во двокреветна соба/студио/суит – полупансион

Капацитет на собите 2 +0 2 + 1 2 + 2 2 + 2
период денови DBL COMFORT DBL EXECUTIVE ALPINE STUDIO JUNIOR SUITE
05.01-07.03.2020 недела-четврток 62 € 65 € 73 € 81 €
петок и сабота 75 € 78 € 86 € 94 €
08.03-30.07.2020 недела-четврток 55 € 57 € 65 € 73 €
петок и сабота 65 € 69 € 75 € 83 €
31.07-07.09.2020 недела-четврток 63 € 65 € 73 € 81 €
петок и сабота 75 € 78 € 85 € 95 €
08.09-17.12.2020 недела-четврток 55 € 57 € 65 € 73 €
петок и сабота 65 € 69 € 75 € 83 €
Минимален престој за викенди е 2 ноќевања

Важи за сите соби и периоди, доплати, попусти….

Дете до 5,99 г. на редовно легло Бесплатно
Дете до 5,99 г. на дополнително легло Бесплатно
Дете до 6-11,99 г. на редовно легло -25% од цената за лице во двокревтна соба
Дете до 6-11,99 г. на дополнително  легло 28 €
Дете до 6-11,99 г. на прво дополнително легло 19 €
Возрасен/дете над 12 г.на прво допплни.легло 37 €
Возрасен/дете над 12 г.на второ дополни.легло 28 €
Еднокреветна соба -20% од цената за DBL COMFORT


СПА центарот вклучува:

Внатрешни и надвoрешни базени,
Биoсауна 65 C,
Турски амам,
Иглo и фoнтана сo мраз,
Парна бања,
Дождовна соба,
Солена соба,
Тепидариум,
Финска сауна – 80 и 9 C,
Лакониум

Во цената Е вклучено:
Појадок и вечера – шведска маса,
Користење на Спа центарот,
Фитнес,
Паркинг,
Безжичен интернет,
Туристичка такса.

Во цената НЕ Е вклучено:
Патничко осигурување
Превоз
Пијалоци за време на полупансионските оброци (освен предвиденото)
Неспомнати услуги

Напомени !
За престој 5+ ноќевања попуст од 15% во цената
За престој 4+ ноќевања попуст од 10% во цената
За престој 3+ ноќевања попуст од 10% во цената
Попустите не важат за време на верски, државни празници и училишни одмори.
Попустите не може да се комбинираат со други промотивни понуди

Слики