Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

Нови Сад - Нова Година 2019

1 ден  30.12.2018   Куманово - Нови Сад

Состанок на групата во 02:00 часот. Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и попатно планирана пауза по договор. Пристигнување во Нови Сад во пладневни часови. Разгледување на Нови Сад со локален водич: Петроварадинска тврдина, разглед на најстарите улици Дунавска и змај Јован, црквата Св.Ѓорѓи, градска куќа, Плоштадот на слободата... Слободно време за ручек и индивидуални активности. Во попладневните часови се упатуваме во хотел. Ноќевање.

2 ден 31.12.2018    Нови Сад

Појадок. После појадокот следува прошетка и посета на шопинг центар во близина на Нови Сад, слободно време за ручек и индивидуални активности. Во попладневните часови по желба користење на спа –центар (базен и сауна). Одмор и припрема за дочек на Новата 2019 година. Ноќевање.

3 ден 01.01.2019    Нови Сад  - Куманово

Доцен појадок. Одјавување од хотелот.Се упатуваме кон Белград. Прошетка на Белград и слободно време за ручек и индивидуални активности. Поаѓање за Куманово со попатни паузи за одморпо договор, пасошка и царинска контрола. Пристигнување во доцни вечерни часови.


Цена по лице : рана уплата 189евра /11.718 денари

до крај на Ноември 2018

Редовна цена 199 евра/12.338 денари

 

Во цената е вклучено:

- Превоз со висикотуристички автобус

- Две ноќевања со појадок на база на шведска маса во хотел Парк 5 *

- Туристичка такса

- Разглед на Нови сад со локален водич

- Разглед на Белград

- Свечена Новогодишна вечера

 Коктел за добредојде, свечена вечера на база на шведска маса со пијалоци,

 Шампањ на полноќ со бенд во живо и многу изненадувања.

- Користење на СПА центар (базен и сауна), детско катче.

- WI-FI,паркинг за автомобили и автобуси

Во цената не е вклучено :

- Патничко осигурување

Напомена:

  • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ
  • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници
  • Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош
  • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

 

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб