Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

ВИЛА АКТИ 1 - Велика - Пиериа - Лето 2018

(Превоз од Куманово)

Велика се наоѓа јужно од Олимписката регија оддалечена околу 50км од Лариса се одликува со долга и широка плажа, кристално чиста вода, продавници, таверни. Оваа дестинација е позната како летувалиште на Грците..

Многупати наградувавана со сино знаме плажата Велика, е продолжение на плажите на Агиокампос и Като Сотирица. Во некои делови се песочни и други камења. Тоа е добро организирано, со многу таверни, супермаркети, кафе барови .

Секое лето илјадници туристи доаѓаат на плажата во Велика, да уживаат во прекрасното, чисто море и свежа морска храна во таверните и ноќниот живот во баровите на плажата.

На плажата во Велика се организираат натпревари во одбојка на плажа .

Во потокот Платанија во близина на Велика можете да најдете примероци од византискиот сјај на замокот, кој се откриени со археолошките ископувања. На истиот пат можете да го посетите манастирот Св. Јован Богослов, кој е извонреден примерок на византискиот стил. Исто така пешачењето по патека Меливија-Велика, е уникатно искуство.

ЛОКАЦИЈА: Вилата се наоѓа во местото Сотирица,идеално лоцирано,на главна улица и е на прва линија околу 30 метри од плажа .Вилата раполага со простран двор со убава градиана ,со зидана скара која е на располагање нагостите,игралиште и паркинг.

Опис: Сместувачките капацитети во нашата понуда се наоѓаат на први спрат и сите располагаат со едно француско легло, еден стандарден и еден помошен кревет.Секое студио има потполно опремена кујна ,купатило /wc.TV, Wi-Fi internet, комарници и тераса со директен поглед на море. Во дворот има гарнитура за седење, со чадори за сонце ,како и мала кафeтерија.

10% попуст до 28.02.2018

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/3Студио

Бр. ноќевања

26/05/2018 - 02/06/2018

 промо  70.00€ 

7*

02/06/2018 - 09/06/2018

 промо  80.00€ 

7*

09/06/2018 - 16/06/2018

129.00€ 

7*

16/06/2018 - 23/06/2018

139.00€ 

7*

23/06/2018 - 30/06/2018

149.00€ 

7*

30/06/2018 - 07/07/2018

289.00€ 

7

07/07/2018 - 14/07/2018

299.00€ 

7

14/07/2018 - 21/07/2018

319.00€ 

7

21/07/2018 - 28/07/2018

319.00€ 

7

28/07/2018 - 04/08/2018

319.00€ 

7

04/08/2018 - 11/08/2018

319.00€ 

7

11/08/2018 - 18/08/2018

319.00€ 

7

18/08/2018 - 25/08/2018

289.00€ 

7

25/08/2018 - 01/09/2018

269.00€ 

7

01/09/2018 - 08/09/2018

119.00€ 

7*

08/09/2018 - 15/09/2018

99.00€ 

7*

15/09/2018 - 22/09/2018

69.00€ 

7*

Услови под кои важи аранжманот

- Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

- Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.

Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

- Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 5 евра.

- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

- Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

- Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

- Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

- Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

- При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

Цена на превоз на релација Куманово – Скопје- Кавадарци - Халкидики – Куманово изнесува:

  • возрасни: 40 €
  • деца од 2 до 12 години: 30 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб