Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

Вила TASIA - Велика - Пиериа - Лето 2018

(Превоз од Куманово)

Велика се наоѓа јужно од Олимписката регија оддалечена околу 50км од Лариса се одликува со долга и широка плажа, кристално чиста вода, продавници, таверни. Оваа дестинација е позната како летувалиште на Грците..

Многупати наградувавана со сино знаме плажата Велика, е продолжение на плажите на Агиокампос и Като Сотирица. Во некои делови се песочни и други камења. Тоа е добро организирано, со многу таверни, супермаркети, кафе барови .

Секое лето илјадници туристи доаѓаат на плажата во Велика, да уживаат во прекрасното, чисто море и свежа морска храна во таверните и ноќниот живот во баровите на плажата.

На плажата во Велика се организираат натпревари во одбојка на плажа .

Во потокот Платанија во близина на Велика можете да најдете примероци од византискиот сјај на замокот, кој се откриени со археолошките ископувања. На истиот пат можете да го посетите манастирот Св. Јован Богослов, кој е извонреден примерок на византискиот стил. Исто така пешачењето по патека Меливија-Велика, е уникатно искуство. 

Локација: Вилата се наоѓа во местото Велика,одлично е позиционирана,близу главната улица одалечена е оклолу 60 метри од плажа.

Опис: Сите сместувачки капацитети се наоѓаат на приземје и први спрат.Секое студио е модерно опремено,располага со едено француско легло и еден стандарден кревет со извлекуванје за дополнително легло со комплетно опремена кујна, купатило/wc, тераси, комарници, сушари. TV, WI-FI .

Клима уред на доплата 3 евра дневно.

Вилата има убав двор со овоштарник скара и паркинг.

Агенцијата не гарантира за брзината за интернетот и не сноси одговорност во случај на технички проблеми од грчките оператори.

10% попуст до 28.02.2018

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

1/3Студио

1/3+1Студио

Бр. ноќевања

26/05/2018 - 02/06/2018

 промо 60.00€ 

промо 70.00€ 

7*

02/06/2018 - 09/06/2018

 промо 70.00€ 

 промо 80.00€ 

7*

09/06/2018 - 16/06/2018

109.00€ 

129.00€ 

7*

16/06/2018 - 23/06/2018

119.00€ 

139.00€ 

7*

23/06/2018 - 30/06/2018

129.00€ 

149.00€ 

7*

30/06/2018 - 07/07/2018

279.00€ 

289.00€ 

7

07/07/2018 - 14/07/2018

299.00€ 

299.00€ 

7

14/07/2018 - 21/07/2018

309.00€ 

319.00€ 

7

21/07/2018 - 28/07/2018

309.00€ 

319.00€ 

7

28/07/2018 - 04/08/2018

309.00€ 

319.00€ 

7

04/08/2018 - 11/08/2018

309.00€ 

319.00€ 

7

11/08/2018 - 18/08/2018

309.00€ 

319.00€ 

7

18/08/2018 - 25/08/2018

289.00€ 

289.00€ 

7

25/08/2018 - 01/09/2018

269.00€ 

269.00€ 

7

01/09/2018 - 08/09/2018

109.00€ 

119.00€ 

7*

08/09/2018 - 15/09/2018

89.00€ 

99.00€ 

7*

15/09/2018 - 22/09/2018

69.00€ 

69.00€ 

7*

 

 

Услови под кои важи аранжманот

- Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето и четврто лице се сместуваат

   БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз.

- Цените БЕЗ * се однесуваат за наем на  студио/апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.

Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет

- Во цената на аранжманот НЕ вклучено користењето на клима уредот 3 евра.

- За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници.

- Во секе студио/апартмазн има комплетно опремена кујна за онолку лица за колку што е наменето студиото/апартманот.

- Постелнината во студијата/апартманите се менува еднаш за време на престојот.

- Сместувањето во студијата/апартманите е најдоцна до 14 часот по локално време, а напуштањето на истите е во 10 часот по локално време.

- Цената е изразена во евра, а плаќањето е во денарска противвредност од 1€ = 62,00 денари.

- При користење на сопствен превоз, цената на пакет аранжманите се намалува за 10 €.

Цена на превоз на релација Куманово -Скопје – Кавадарци -Велика – Македонија изнесува:

  • возрасни:40 €
  • деца од 2 до 12 години: 30 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)
Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб