Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

Хотел „JENNY“ - Сивири - Лето 2018

(Превоз од Куманово)

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена. Собите за сезона 2018 ќе бидат реновирани.

Хотел „ЏЕНИ“ – Сивири
Период ПП По лице во 1/2+2 стандард По лице во 1/2+2 дуплекс
19.05-26.05.18 7 160 160
26.05-02.06.18 7 190 210
02.06-09.06.18 7 220 240
09.06-16.06.18 7 250 275
16.06-23.06.18 7 275 300
23.06-30.06.18 7 295 325
30.06-07.07.18 7 320 350
07.07-14.07.18 7 340 375
14.07-21.07.18 7 370 400
21.07-28.07.18 7 370 400
28.0704.08.18 7 370 400
04.08-11.08.18 7 370 400
11.08-18.08.18 7 370 400
18.08-25.08.18 7 340 375
25.08-01.09.18 7 290 320
01.09-08.09.18 7 260 285
08.09-15.09.18 7 220 240
15.09-22.09.18 7 200 220

*ПП -Полупансион :

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база на шведска маса

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус)
Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб