Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

Вила „MAGDALINI“ - Калитеа - Касандра - Грција - Лето 2018

(Превоз од Куманово)

Вилата се наоѓа во центарот на Калитеа и на околу 5-7 минути од плажа. Опкружена е со прекрасен двор со тревна површина и градина. Располага со 1/2+2 апартмани на прв кат со четири  кревети, брачен кревет во спална и два во кујна. Сите апартмани се комфорни со комплетно опремени кујни, сопствена бања, ТВ, и клима уред (доплата 3€ на ден). Терасите на сите студиа се со поглед на градина. Во градината има можност да се користат скарите. Вила Магдалини е дел од понудата на Фалкон Травел веќе неколку години по ред. 

Вила „МАГДАЛИНИ“ - Калитеа

Период

Ноќевања

1/2+2 апп

19.05-26.05.18

7*

80

26.05-02.06.18

7*

90

02.06-09.06.18

7*

100

09.06-16.06.18

7*

140

16.06-23.06.18

7*

165

23.06-30.06.18

7

335

30.06-07.07.18

7

350

07.07-14.07.18

7

370

14.07-21.07.18

7

400

21.07-28.07.18

7

400

28.07-04.08.18

7

400

04.08-11.08.18

7

400

11.08-18.08.18

7

400

18.08-25.08.18

7

360

25.08-01.09.18

7*

170

01.09-08.09.18

7*

140

08.09-15.09.18

7*

130

15.09-22.09.18

7*

90

22.09-29.09.18

7*

80

Напомена:

-       Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице 1/4  апп БЕСПЛАТНО  -  плаќаат само превоз доколку користат.

-       Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз

-       Користењето на клима уредот е со доплата од 3€ на ден

-       Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

-       За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)

-       Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

-       Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

 

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб