Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

Вила Хотел „MISTRAL“ - Калитеа - Касандра - Грција - Лето 2018

(Превоз од Куманово)

Вила хотел Мистрал се наоѓа во мирниот дел на Калитеа на 5-7 мин. од плажа, во непосредна близина на вила Магдалини. Вилата располага со 1/2+1 студиа со комплетно опремена кујна, купатило, клима уред (вклучен во цената), и сат. ТВ. Во дворот има базен и лежалки, а WiFi пристапот е овозможен на базен и рецепција. На 50-ина метри се наоѓа голем јавен паркинг, каде и во висока сезона може да се најде бесплатно паркинг место. Вилата е идеална за оние кои покрај плажа и море, сакаат слободното време да го поминат покрај во базенот во пријатна атмосфера, а сепак блиску до центарот и сите збиднувања.

Вила „MISTRAL“ – Калитеа

Период

Ноќевања

1/2 студио

1/2+1 студио

19.05-26.05.18

7*

80

90

26.05-02.06.18

7*

90

100

02.06-09.06.18

7*

100

110

09.06-16.06.18

7*

130

145

16.06-23.06.18

7*

160

175

23.06-30.06.18

7

315

350

30.06-07.07.18

7

325

370

07.07-14.07.18

7

340

390

14.07-21.07.18

7

340

420

21.07-28.07.18

7

340

420

28.07-04.08.18

7

340

420

04.08-11.08.18

7

340

420

11.08-18.08.18

7

340

420

18.08-25.08.18

7

310

390

25.08-01.09.18

7*

155

180

01.09-08.09.18

7*

135

155

08.09-15.09.18

7*

125

145

15.09-22.09.18

7*

95

120

22.09-29.09.18

7*

85

90

Напомена:

-       Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио- БЕСПЛАТНО  -  плаќаат само превоз доколку користат.

-       Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз

-       Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

-       Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време

-       За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира)

-       Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

-       Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

*При користење на сопствен превоз во термините со * цената на аранжманот се намалува за 15 €.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб