Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

Врахос - Грција - Лето 2018

ВРАХОС БИЧ- се наоѓа на 600 км од Скопје, веднаш по Парга (околу 30км). Сместен на преубава, околу два километри долга плажа, ви овозможува прекрасен одмор на тиркизното Јонско море. Изобилува со кафанчиња, таверни, и рибни ресторани сместени по убавото шеталиште покрај море. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума имаслинови дрва.

ВИЛА ФИЛОКСЕНИЈА се наоѓа во крајниот дел од плажата на Врахос во помирен дел. На 50 метри од плажа во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрва, во дворот има лулашки за деца.  Вилата има сопствен паркинг и лежалки на плажа кои се бесплатни доколку гостите порачаат пијалок од барот. Вилата располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите се со балкон, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, Wi-Fi и клима(се доплаќа 4 евра на ден).

ВИЛА ВАЈТ СЕНДИ БИЧ е на прва линија на плажа. Вилата располага со сопствени лежалки на плажа. Секое студио има 2 лежалки со чадор на користење. Студијата се на први кат со балкон со страничен поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 5евра на ден) иWI-FI.Четвртата особа може да биде дете до 12 години.

ВИЛА САНРАЈС се наоѓа на 50 метри од плажа и располага со сопствен паркинг (ограничен капацитет). Студијата се наоѓаат на прв спрат, опремени со ТВ, мини кујна, балкон и клима (се доплаќа 5евра на ден). Секое студио има еден дупли кревет, еден единечен и можност за фотеља на спуштање (за дете до 5,99год)

Табела бр.1   ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

 

ФИЛОКСЕНЈА

ВАЈТ СЕНД

САНРАЈС

Термин

ноќи

1/2 СТД    

1/3 СТД     

1/4 АПП  

1/3 СТД  

1/3+1 СТД  

   1/3 СТР.МОРЕ

1/3  МОРЕ

26.05*

7 ПРОМО

99€

109 

169

119€

129

119€

129

02.06

7

140€  

150€ 

250 €

220€

240 €

220€

240 €

09.06

7

180€ 

170€ 

280 €

240€

260 €

240€

260 €

16.06

7

280€ 

300 €

400 €

360€

380 €

360€

380 €

23.06

7

340€ 

360 €

460 €

400€

420 €

400€

420 €

30.06

9

380€ 

430 €

510 €

450€

470 €

450€

470 €

09.07

9

440€ 

480 €

610 €

500€

520 €

500€

520 €

18.07

9

480€ 

520 €

690 €

580€

600 €

580€

600 €

27.07

9

480€ 

520 €

690 €

580€

600 €

580€

600 €

05.08

9

480€ 

520 €

690 €

580€

600 €

580€

600 €

14.08

9

480€ 

520 €

690 €

580€

600 €

580€

600 €

23.08

9

440€ 

490 €

610 €

520€

540 €

520€

540 €

01.09

7

320€ 

360 €

480 €

400€

420 €

400€

420 €

08.09

7

170€ 

300 €

350 €

360€

380 €

360€

380 €

15.09

7

130€ 

170 €

250 €

240€

260 €

240€

260 €

22.09*

8 ПРОМО

99 € 

109

169

119€

129

119€

129

Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 

ВИЛА ЈОНИАН ВЈУ се наоѓа на 50 метри од плажа и има прекрасен поглед на целиот залив во Врахос. Вилата имасопствен паркинг, расоплага со модерно опремени четворокреветни пространи апартмании трокреветни студија. Сите апартмани и студија имат свој балкон со поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, купатило и клима (се доплаќа 5евра ден). Опис: апартманите се лоцирани на 2 кат, имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети. Студијата се наоѓаат на трет кат (поткровје), една просторија со 1 брачен кревет, 1 единечен кревет.

 

ВИЛА КОРАЛИ е една од најубавите вили на Врахос Бич. Се наоѓа во центарот, на сама плажа. Вилата има паркинг, бар и сопствена плажа со чадори и лежалки ( гостите на вилата ги користат лежалките со порачување на пијалок) . Сместувањето е во четирикреветни апартмани со балкон (со поглед на градина или на море), комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа 6евра на ден) и Wi-Fi. Напомена: Вила Корали прима само четворочлена фамилија или максимум 3 возрасни особи !!!

 

ВИЛА ЛУИЗА се наоѓа на прва линија од плажа, располага со трокреветни и четворокреветни апартмани. Сите апартмани се со комплет опремена кујнa, бања, фрижидер, ТВ, WiFI, и клима (се доплаќа 5 евра на ден). Апартманите 1/4  се лоцирани на приземје имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети. Апартманите 1/3+1 на се лоцирани на први и на втори спрат, имаат две простории, спална со 1 брачен и 1 единечен кревет и кујна со помошен кревет за деца до 12 години. Апартман 1/3лоцирани на први и втори кат, две простории, спална со 1 брачен и 1 единечен кревет и засебна кујна.

Табела бр.2   ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ за 7 или 9 ноќи на СТУДИО / АПАРТМАН

Вила

 

КОРАЛИ

ЛУИЗА

ЈОНИАН ВЈУ

Термин

ноќи

1/4 АПП ГРАДИНА 

1/4 АПП МОРЕ

1/3  АПП

1/3+1  АПП

1/4  АПП

1/3  СТД

1/4 АПП

26.05*

7 ПРОМО

179

199

119€

129

169

129€

169

02.06

7

280 €

300 €

220€

240 €

260 €

190€

250 €

09.06

7

320 €

340 €

240€

260 €

300 €

230€

280 €

16.06

7

460 €

490 €

360€

380 €

440 €

340€

400 €

23.06

7

510 €

540 €

400€

420 €

490 €

420€

460 €

30.06

9

560 €

590 €

450€

470 €

540 €

460€

510 €

09.07

9

660 €

690 €

500€

520 €

640 €

480€

610 €

18.07

9

750 €

780 €

580€

600 €

730 €

570€

690 €

27.07

9

750 €

780 €

580€

600 €

730 €

570€

690 €

05.08

9

750 €

780 €

580€

600 €

730 €

570€

690 €

14.08

9

750 €

780 €

580€

600 €

730 €

570€

690 €

23.08

9

690 €

720 €

520€

540 €

670 €

520€

610 €

01.09

7

500 €

520 €

400€

420 €

490 €

370€

480 €

08.09

7

380 €

460 €

360€

380 €

360 €

240€

350 €

15.09

7

280 €

300 €

240€

260 €

260 €

190€

250 €

22.09*

8 ПРОМО

179

199

119€

129

169

129€

169

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб