Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

,,АПОСТОЛОВИЌ “- Лесковац - 8-ми Март 2018

Комплекс Апостоловиќ - оаза на мир , поставен на река опкружена со зеленило!

Во Лесковац, на само еден километар од центарот на градот, постојат етно ресторани и апартмани Апостоловиќ - комплекс во кој сè е доста доволно.

Гостите имаат широк избор на различни амбиенти за уживање со специјалитети на  кујната со музика секоја вечер.

Прошетка низ комплексот по камена  стаза , која емитува позитивна енергија, одлична храна збогатена со љубов послужена  во неверојатен амбиент, мами  насмевки и задоволство на гостите,  кои што доаѓаат еднаш, секогаш повторно  се  вратаќаат.

Состанок на  група  по договор.

 

ЦЕНА  = 1.800,00   НА ДВЕ РАТИ


Мени

- Ладно  предјадење (говедска пршута , свинска пршута , димена шунка , кулен , сремска шунка , кајмак , сирење , димен кашкавал , урнебес и проја )

- Топло предјадење ( домашна  пита )

- Лесковачка погача со три вкуса

- Сезонска салата

- Главно јадење ( гурманска плескавица и полнето пилешко филе )

- Десерт ( домашен  колач )

- Пиење неограничено ( лоза , водка , вињак, пелинковац , ликер , вермут , овошна ракија )

- Пиво ( Заечарско 0,5 и Пилс Плус 0,5 )

- Сокови ( кока кола , франта , негазирани , битер лемон )

- Вина ( рубин – црно , розе и бело  литарски )

- Вода  ( Хеба газирана и Роса )

- Домашно кафе 

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб