Нова Година 2019 - Зима 2018/19 - Попусти за рани резервации - За повеќе информации обратете се преку нашиот контакт или директно во агенцијата. Ви благодариме.
Novi-Sad-Nova-Godina-2019-Early-Booking Nova-Godina-2019 Zima-Early-Booking-2018-2019 Online-Avio-Bileti

КРАГУЈЕВАЦ - ШУМАРИЦЕ - 8-ми Март 2018

1 ден 09.03.2015     КУМАНОВО - КРАГУЈЕВАЦ
Состанок на група во 06.00  пред ВИП хотел Скопје  тргнување во 06:30ч. . Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и  попатно планирана пауза  . Пристигнување во  пладневни   часови  и прошетка  низ центарот на Крагуевац и факултативна посета на аквариум Крагуевац .  Слободно време за  одмор и индивидуални  активности во вечерните часови .Ноќевање.

2 ден 10.03.2018  КРАГУЈЕВАЦ

Појадок. . Панорамско разгледување на градот,  со прошетка по комплексот "Милошев венац", посета на музеј и меморијален парк  и  посета на спомен паркот Шумарице со  локален туристички водич.Пауза  за  ручек.Враќање во хотел и припрема за свечена вечера.Ноќевање.

3 ден 18.03.2015   КРАГУЈЕВАЦ - КУМАНОВО
Појадок. Напуштање на хотелот... Шопинг во трговски центар ПЛАЗА или Метро по договор.Во попладневни часови тргнување за Македонија .Пристигање во вечерни часови.


 ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 95 евра / 5.890,00/


Во цената на аранжманот е вклучено:

- Превоз со високотуристички автобус на наведената релација(Оли –Травел)

- Сместување во хотел, на база 2 ноќевање со појадок

- Свечена вечера со музика

- Разглед на Крагујевац и Шумарице со локален туристички водич

- Tуристичка такса

- Организација на аранжманот  и пратител на група

Во цената на аранжманот не е вклучено :

-Влезници за места кај што влезот не е бесплатен

-Осигурување

-Други факултативни посети   

Напомена:

- За реализација на аранжманот се потребни минимум 45 патници.

- Цената е дадена по лице,за сместување во стандардни соби

- Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1еур=62Ден

- За овој аранжман важат општите услови за патување на Мерион Травел

- Пасошот треба да важи минимум 4 месеци од завршувањето на патувањето

МЕНИ  ЗА СВЕЧЕНА ВЕЧЕРА

Ладно мезе

Сезонска салата

Лепиње

Пилешко со 4 видови на сирење

Свински ражниќ со зеленчук

Гурманска плескавица

Десерт

Отворен бар

Жестоки пијалоци (вињак, сливова  ракија, водка, џин, вермут, пелинковац, кајсија, виљамовка)

Вина

(Тиквеш-смедеревка, Кратошија, Розе,  Куве, Розе, Каберне  севињон)

Пиво

(Старопрамен, Зајечар, Хајнекен)

Сокови

(Кока Кола, Фанта , Битерлемон, Тоник, негазирани -портокал, јаболко, боровинка)

Минерална вода

Кафе

Оли Травел - Куманово
Слаткарница Зафир - Куманово
Ирски паб