Вила Пенелопе – Скала Потамиа

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.Вилата нема базен и интернет. Вилата поседува двоикреветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена кујна, ТВ и клима ( со доплата).

терминБрој на ноќи1/2 студио стандард
 мин. 2 лица
27.5.20227*(вклучен превоз)         79 €
03.6.20227*(вклучен превоз)            109 €
10.6.20227*(вклучен превоз)            129 €
17.6.20227*(вклучен превоз)            149 €
24.6.20227*(вклучен превоз)            169 €
01.7.20227            179 €
08.7.20227            199 €
15.7.20227            229 €
22.7.20227            229 €
29.7.20227            229 €
05.8.20227            229 €
12.8.20227            229 €
19.8.20227            189 €
26.8.20227*(вклучен превоз)            169 €
02.9.20227*(вклучен превоз)            149 €
09.9.20227*(вклучен превоз)            129 €
16.9.20227*(вклучен превоз)            109 €
23.9.20227*              79 €

*цените се дадени по лице за 7 ноќевања

* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба – бесплатно без помошен кревет

*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во соба – 30% попуст  (на дополнителен кревет)

* клима – 5 евра по соба на ден (опционално)

* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден

* доплата за автобуски превоз на релација Скопје – Тасос – Скопје – 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))

* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)

*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)

* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *