Вила Елени – Потос

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 200 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветен и четворокреветен апартман со една спална и софа во кујната. Собите се на приземје и на втор спрат. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Вилата има пешкири кои се менуваат на 5 дена престој.

терминБрој на ноќи1/3  студио1/4 студио1/3 и 1/4 апартман
 мин. 2 лицамин. 3 лицамин. 3 лица
27.5.20227* (вклучен превоз)              89 €            69 €        79 €
03.6.20227* (вклучен превоз)              99 €            79 €         89 €
10.6.20227* (вклучен превоз)            139 €            99 €       109 €
17.6.20227* (вклучен превоз)            159 €           129 €       139 €
24.6.20227* (вклучен превоз)            179 €           149 €       159 €
01.7.20227            189 €           159 €       169 €
08.7.20227            229 €           169 €       199 €
15.7.20227            249 €           169 €       199 €
22.7.20227            269 €           189 €       219 €
29.7.20227            279 €           199 €       229 €
05.8.20227            279 €           199 €       229 €
12.8.20227            279 €           199 €       229 €
19.8.20227            249 €           169 €       199 €
26.8.20227* (вклучен превоз)            199 €           159 €       169 €
02.9.20227* (вклучен превоз)            179 €           149 €       159 €
09.9.20227* (вклучен превоз)            149 €           109 €       119 €

*цените се дадени по лице за 7 ноќевања

* Дете 0-5.99г со 2 возрасни лица во соба – бесплатно без помошен кревет

*Дете 6-11.99г со 2 возрасни лица во апартман – 10% попуст

* трето лице во 1/3 студио и четврто лице во 1/4 студио – 30% попуст

* клима – 5 евра по соба на ден (опционално)

* задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден

* доплата за автобуски превоз на релација Скопје – Тасос – Скопје – 60 евра за возрасни ( 40 евра за деца 2-12 години, 0-2 години БЕСПЛАТНО (не користи седиште))

* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години (важи за пакетите со * кои се со превоз и за оние кои користат организиран превоз)

*** потребен е минимум од 20 лица за реализација на автобускиот превоз (во случај на помал број на пријавени лица превозот ќе биде со минибус и  зголемување на цената за 10 евра)

* за уплата на 2 споени термини се одобрува 10% попуст на вториот термин (попуст не се комбинира со “Early booking” попусти)

* смените наведени со * се за пакет аранжман со вклучен превоз

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *