ВИЛА ” АНГЕЛОС” – Скијатос

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби. Вила “Angelos” – лоцирана во Вромолинос на оддалеченост 250 метри од плажа. Вилата има голем двор со бар и базен, паркинг со ограничен капацитет. Располага со двокреветни студија поглед на море , сите се со комплет опремена кујна, ТВ, бања со туш и фен, клима и Wi-Fi. Студијата се наоѓаат на приземје.

ТерминНоќевањаВила Ангелос
31.мај7139 €
07.јун8149 €
15.јун8179 €
23.јун8219 €
01.јул8249 €
09.јул8269 €
17.јул8299 €
25.јул8299 €
02.авг8299 €
10.авг8299 €
18.авг8299 €
26.авг8269 €
03.септ8219 €
11.септ9189 €
20.септ9179 €

 Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7,8 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште .

Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.

 Минимум две лица во студио. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител (плаќа само превоз).

Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

 Поаѓање: Состанок на групата на Дрво Декор спроти хотел Холидеј Ин во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца од 6 до 12 год 45 еур / Еден правец 35 евра. Деца до 2 год-бесплатно (без седиште)

За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво, второ и трето лице по 25 еур, за деца до 12 години не се одбива;

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *